Wiadomości branżowe

Zobacz jak działa LTE

LTE to globalny standard sieci mobilnych czwartej generacji (4G), wspierany przez wszystkich najważniejszych graczy w branży telekomunikacyjnej. To najszybciej rozwijający się system w historii telekomunikacji mobilnej.Ericsson dostarczył większość spośród wszystkich komercyjnie uruchomionych sieci LTE na świecie i podpisał umowy z 10 największymi operatorami na świecie (pod względem globalnych

LTE to globalny standard sieci mobilnych czwartej generacji (4G), wspierany przez wszystkich najważniejszych graczy w branży telekomunikacyjnej. To najszybciej rozwijający się system w historii telekomunikacji mobilnej.

Ericsson dostarczył większość spośród wszystkich komercyjnie uruchomionych sieci LTE na świecie i podpisał umowy z 10 największymi operatorami na świecie (pod względem globalnych przychodów w 2012).

Sieć LTE firmy Verizon jest największą na świecie komercyjną instalacją LTE. Podobnie jak w przypadku pierwszej sieci LTE, uruchomionej przez TeliaSonera w Szwecji, dostawcą infrastruktury była firma Ericsson.

LTE – jak to działa?

 

Kontrakty LTE/EPC firmy Ericsson

Ponad 190 sieci LTE RAN i Evolved Packet Core zostało dostarczonych do ponad 70 krajów, 130 spośród tych sieci już obecnie działają komercyjnie (dane: koniec roku 2013).

 

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zróżnoważonych społecznościach na całym świecie.

Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzysta ponad 2,5 miliarda abonentów.

Działamy w ponad 180 krajach i zatrudniamy przeszło 110 000 pracowników. Ericsson założony w 1876r., ma centralę w Sztokholmie. W 2013 roku firma osiągnęła sprzedaż netto w wysokości 227,8 mld SEK. Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Zapraszamy na:

www.twitter.com/ericsson_poland

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolska

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy