Wiadomości branżowe

Zakrzywienie granic możliwości

Każdego dnia miliony ludzi na całym świecie pracuje nad innowacyjnymi rozwiązaniami, które czynią nasze życie łatwiejszym i przyjemniejszym. Najnowocześniejszy sprzęt otwiera przed nami zupełnie nowe możliwości i pozwala nam czerpać więcej z życia a jego wygląd może zachwycać. Samsung stworzył niezwykłe zakrzywione ekrany, które są rewolucją w dziedzinie

Każdego dnia miliony ludzi na całym świecie pracuje nad innowacyjnymi rozwiązaniami, które czynią nasze życie łatwiejszym i przyjemniejszym. Najnowocześniejszy sprzęt otwiera przed nami zupełnie nowe możliwości i pozwala nam czerpać więcej z życia a jego wygląd może zachwycać. Samsung stworzył niezwykłe zakrzywione ekrany, które są rewolucją w dziedzinie projektowania sprzętu technologicznego.

Nowoczesne technologie rozwijają się w ekspresowym tempie, dzięki czemu życie każdego z nas staje się jeszcze łatwiejsze niż dotychczas. Rewolucyjne telewizory, monitory i smartfony z zakrzywionymi ekranami są kamieniem milowym w projektowaniu sprzętu technologicznego. Jak pokazują badania, konsumenci szybko przekonują się do innowacyjnych rozwiązań. Według raportu Display Search Design&Future w 2014 r. sprzedano ponad milion telewizorów z zakrzywionymi ekranami a już w 2016 r. liczba ta ma wzrosnąć ośmiokrotnie. Firma Samsung przewidziała ten trend i cały czas intensywnie rozwija linie produktów z zakrzywionymi ekranami.

Czy nie byłoby wspaniale doświadczać jak najbardziej realistycznych obrazów, jednocześnie nie męcząc przy tym wzorku? Samsung tworząc zakrzywione telewizory i monitory wyszedł naprzeciw tym oczekiwaniom. Wieloletnie badania prowadzone przez inżynierów Samsung wykazały, że zakrzywione ekrany najlepiej oddają realizm obrazu i zapewniają najwyższą jakość oglądania. Od lat 50. XX w. stosuje się je w kinach. Zakrzywienie ekranów w telewizorach i monitorach powoduje dostosowanie ich kształtu do naturalnego (czyli zakrzywionego) pola widzenia człowieka. Powoduje to zanik wrażenia zniekształcenia obrazu, co niezwykle pozytywnie wpływa na poziom satysfakcji, jaką daje korzystanie z tego typu urządzeń. Oglądane obrazy są jeszcze bardziej realistyczne. Widz ma poczucie głębi niespotykane na płaskich ekranach a jednocześnie oglądanie mniej męczy oczy.

Poprzez dostosowanie ekranów monitorów do budowy ludzkiego oka, uwaga użytkowników jest mniej rozproszona i mogą oni w większym stopniu skupić się na wykonywanych zadaniach. Sprawia to, że praca jest dużo bardziej efektywna. Także miłośnicy gier komputerowych docenią nową jakość grania, jaką zapewniają najnowsze monitory Samsung (np. model SE780C). Zawodowi gracze używający zakrzywionych monitorów podczas rozgrywek komputerowych osiągają lepsze wyniki, niż ci używający standardowego płaskiego ekranu. Dzięki rewolucyjnej budowie telewizory (model HU8500 czy JS9500) i monitory zapewniają niezwykłe doznania a jednocześnie są przyjazne dla naszych oczu.

A to już wiesz?  Fonoholizm - czy potrafisz żyć bez telefonu komórkowego

Wprowadzenie telefonów z kolorowymi ekranami było rewolucją, która otworzyła zupełnie nowe możliwości. Zakrzywione ekrany w smartfonach mogą być kolejną. Samsung GALAXY Note Edge został wyposażony w innowacyjny ekran, zachodzący na boczną ściankę urządzenia. Dzięki temu każdy użytkownik Note Edge może widzieć powiadomienia bez patrzenia na ekran główny (przydatne np. w czasie spotkań), korzystać ze skrótów do aplikacji czy wykonywać podstawowe czynności za pomocą jednego przeciągnięcia palcem po ekranie. Ważne jest również, że powiadomienia mogą się wyświetlać na bocznej ściance, nie przeszkadzając nam w oglądaniu filmu czy stron WWW, co znacząco wpływa na komfort korzystania z urządzenia.

Produkty Samsung z zakrzywionymi ekranami to przełomowy krok w dziedzinie nowoczesnych technologii. Wyznaczający nowe trendy i nakreślający kierunek, w którym będzie rozwijać się technologia budowy ekranów w przyszłości.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy