Wiadomości branżowe

Współpraca NETENGINE i ZyXELa – ofertą dla branży edukacyjnej

6 i 7 marca 2015 r. we Wrześni miała miejsce konferencja z cyklu „Lepsza Edukacja” zorganizowana przez Urząd Miasta i Gminy oraz Samorządową Szkołę Podstawową nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni. Firmy ZyXEL i NETENGINE były partnerami technologicznymi konferencji i w czasie jej trwania zrealizowały zadanie zapewnienia stabilnej sieci bezprzewodowej dla ponad 200 gości. W tym roku warsztaty i

6 i 7 marca 2015 r. we Wrześni miała miejsce konferencja z cyklu „Lepsza Edukacja” zorganizowana przez Urząd Miasta i Gminy oraz Samorządową Szkołę Podstawową nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni. Firmy ZyXEL i NETENGINE były partnerami technologicznymi konferencji i w czasie jej trwania zrealizowały zadanie zapewnienia stabilnej sieci bezprzewodowej dla ponad 200 gości.

W tym roku warsztaty i lekcje otwarte obywały się pod hasłem „Edukacja medialna i programowanie w Cyfrowej Szkole”. Jak wdrażać nowatorskie pomysły w procesie dydaktycznym z wykorzystaniem innowacyjnych technologii, programów, urządzeń i koncepcji? Na to pytanie szukali odpowiedzi uczestnicy konferencji Lepsza Edukacja we Wrześni.

Dwudniowa konferencja zorganizowana została na terenie Wrzesińskiego Ośrodka Kultury, SSP 6 oraz Gimnazjum nr 2 we Wrześni. Do obsługi sieci wybrane zostały urządzenia marki ZyXEL. Eksperci z NETENGINE wykorzystali następujący sprzęt tego producenta: kontroler NXC2500, przełącznik sieciowy 48 portowy GS1920-48HP oraz 4 punkty dostępowe NWA5123 – NI.

Urządzenia ZyXELa zapewniły bezprzewodowy dostęp dla trzech grup gości: organizatorów, partnerów i uczestników. Specjalnie dedykowana organizatorom podsieć, zapewniła im możliwość uruchomienia szeregu usług oraz poprowadzenia prezentacji z wykorzystaniem AppleTV oraz urządzeń iPAD.

Zdaniem dyrektora Dariusza Andrzejewskiego, organizatora konferencji: „ZyXEL, jako partner stanął na wysokości zadania; jestem pod wielkim wrażeniem sprawności i bezawaryjności sieci na konferencji. Liczę, że w kolejnych latach będziemy naszą współpracę rozwijać”.

Partnerzy konferencji, prezentując urządzenia, mieli stały, niezakłócony dostęp do internetu, co pozwalało na przeprowadzenie prezentacji online. Uczestnicy i goście, również dzięki wydzielonej podsieci, otrzymali możliwość korzystania z internetu na terenie całego obiektu, w którym odbywała się konferencja.

***

NETENGINE sp. z o.o. jest wyłącznym partnerem dedykowanym ZyXELa do obsługi rynku edukacyjnego w Polsce. Eksperci NETENGINE zajmują się projektowaniem i optymalizacją rozwiązań sieciowych dla szkół. W celu zapewnienia bezpieczeństwa sieci oraz gwarancji jej maksymalnej wydajności, inżynierowie NETENGINE pomagają jednostkom edukacyjnym dobrać urządzenia ZyXELa do ich potrzeb ze względu na indywidualne warunki i zapotrzebowanie na sieć.

 

 


dostarczył infoWire.pl

Źródło ZYXEL. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy