Wiadomości branżowe

Urządzenia ZyXEL wolne od Heartbleed – luki w zabezpieczeniach

ZyXEL Communications, czołowy dostawca urządzeń oraz rozwiązań sieciowych i komunikacyjnych dla dostawców usług zapewnia klientów, że urządzenia UTM, firewall oraz abonenckie modele DSL nie posiadają błędów zabezpieczeń Heartbleed OpenSSL. ZyXEL przeprowadził obszerne testy i potwierdził, że wersja OpenSSL użyta w urządzeniach producenta nie posiada luki w

ZyXEL Communications, czołowy dostawca urządzeń oraz rozwiązań sieciowych i komunikacyjnych dla dostawców usług zapewnia klientów, że urządzenia UTM, firewall oraz abonenckie modele DSL nie posiadają błędów zabezpieczeń Heartbleed OpenSSL.

ZyXEL przeprowadził obszerne testy i potwierdził, że wersja OpenSSL użyta w urządzeniach producenta nie posiada luki w zabezpieczeniach. Firmowa aktualizacja oprogramowania w wersji 2.10 dla urządzeń ZyWALL Unified Security Gateway (USG) i ZyWALL Firewall, dostępna bez opłat od 2011 roku, wykorzystuje wersję Open SSL 0.9.8 (0.9.8i) i aktualną wersję 3.30 OpenSSL 1.0.0 (1.0.0a). Te wersje OpenSSL nie są podatne na aktualne zagrożenia.

Podobnie, bramy zabezpieczające ZyXEL VMG1312 i VMG1302 oraz inne modele, które obsługują zdalne zarządzanie HTTP z OpenSSL 0.9.7f również są odporne na błędy zabezpieczeń Heartbleed.

Maciej Hukowski, Sales Account Manager ZyXEL Communications w Polsce, oświadcza: „Przeprowadziliśmy rygorystyczne kontrole, aby mieć pewność, że luka Heartbleed nie narusza bezpieczeństwa naszych klientów i odpowiemy na wszystkie pytania związane z tym problemem. Będziemy nadal monitorować i oceniać tę sytuację, aby mieć pewność, że nasi klienci są informowani na bieżąco o wszelkich istotnych zmianach i aktualizacjach.”

Więcej informacji o firmie i rozwiązaniach marki ZyXEL można znaleźć na stronie www.zyxel.com/pl

 

 

 

 

 

ZyXEL Communications

Firma ZyXEL Communications, założona w 1989 r. na Tajwanie, to światowej klasy producent urządzeń sieciowych oferujący innowacyjne i niezawodne rozwiązania internetowe. Jako jeden z pierwszych producentów modemów, ZyXEL w szybkim tempie stał się wiodącym dostawcą technologii sieciowych. Współcześnie ZyXEL jest jedną z niewielu firm na świecie, mających w swojej ofercie kompletne rozwiązania sieciowe dla operatorów telekomunikacyjnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz korporacji, a także dla cyfrowego domu, dopasowanych do wielu różnych scenariuszy wdrożeniowych. Rozwiązania telekomunikacyjne obejmują przewodowy i bezprzewodowy sprzęt sieciowy, sieciowe urządzenia abonenckie oraz przełączniki klasy operatorskiej. W ofercie dla MŚP oraz korporacji znajdują się m.in. zintegrowane bramy bezpieczeństwa (Unified Security Gateway), przełączniki LAN, WLAN oraz telefonia IP. Na potrzeby cyfrowego domu ZyXEL proponuje urządzenia do łączności sieciowej i rozwiązania multimedialne. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.zyxel.pl.

Źródło ZYXEL. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy