Sprzęt dla biznesu

Szybki i bezpieczny internet w hotelu

Szybki i bezpieczny internet w hotelu HORNET Polska wdrożył hotspot ZyXELa w Hotelu Krakus*** w Krakowie W krakowskim hotelu specjaliści firmy HOR.NET zainstalowali bezprzewodową bramę

Szybki i bezpieczny internet w hotelu

HORNET Polska wdrożył hotspot ZyXELa w Hotelu Krakus*** w Krakowie

W krakowskim hotelu specjaliści firmy HOR.NET zainstalowali bezprzewodową bramę hotspot ZyXEL G-4100 v2. Wdrożone rozwiązanie pozwoliło usprawnić dostęp do sieci dla gości i rozwiązać problem nieuprawnionego korzystania z hotelowego internetu przez mieszkańców pobliskich budynków. Urządzenie ZyXELa zapewnia szybki i bezpieczny internet we wszystkich pokojach hotelowych.

Firma HORNET zaproponowała krakowskiemu hotelowi Krakus*** hotspot ZyXELa G-4100 v2. Wykonano szybką instalację produktu firmy ZyXEL, integrując je z działającą infrastrukturą czterokondygnacyjnego budynku. Urządzenie dostępowe zapewnia sieć w recepcji i restauracji hotelowej, a za pomocą dziesięciu punktów dostępowych rozmieszczonych regularnie w całym budynku gwarantuje pokrycie sygnałem wszystkich 111 pokoi.

Wdrożenie
Poza instalacją bezprzewodowej bramy hotspot G-4100 v2 i połączeniem jej z istniejącą infrastrukturą hotelu, ustawiono plan taryfowy i billingowy wraz z wyborem systemu płatności pre-paid. Ustalono trzy taryfy: jedno-, sześciogodzinną lub całodobową. (System drukuje rachunki w dwóch kopiach w celu archiwizacji sprzedaży). Strona logowania dla klientów została zintegrowana ze stroną domową hotelu. Na koniec specjaliści HOR.NETu przeszkolili pracowników hotelu z obsługi oraz możliwości nowego systemu. Wszystkie prace przeprowadzono w ciągu jednego dnia. Goście w tym czasie nie odczuli żadnych niedogodności.

– Dzięki wprowadzeniu i zainstalowaniu urządzenia firmy ZyXEL nasza wewnętrzna sieć internetowa przestała być dostępna dla niepowołanych osób. Niestety we wcześniejszych okresach odnotowywaliśmy kradzieże naszego pasma internetowego przez obcych użytkowników z pobliskiego osiedla, przez co tracili na jakości i szybkości łącza nasi goście hotelowi – mówi Paweł Krzyworzeka, Dyrektor Hoteli Krakus. – W najbliższej przyszłości planujemy wprowadzenie bezprzewodowego internetu w naszym drugim hotelu Junior Krakus*. Uważamy, że taki dodatkowy atut w segmencie hoteli jednogwiazdkowych pozwoli świadczyć lepsze usługi klientom i przyciągnąć do naszego obiektu nowych kontrahentów.

G-4100 v2 – bezprzewodowa brama hotspot 802.11g
Firma ZyXEL oferuje rozwiązanie, które w efektywny sposób pomaga zorganizować płatny, bezprzewodowy punkt dostępu do internetu. Administrator może definiować różne plany taryfowe i ustawiać rabaty dla klientów wykupujących dostęp na dłuższy czas. Zdefiniowane reguły dotyczą zarówno klientów korzystających z WiFi, jaki i podłączonych kablem (obsługa do 100 użytkowników jednocześnie). Urządzenie zapewnia użytkownikom kompleksowe bezpieczeństwo i ochronę danych. Poza tym posiada możliwość własnej konfiguracji strony logowania oraz generowania reklam, a funkcja Walled Garden pozwala na korzystanie z sieci jedynie po zalogowaniu, zapewniając pełną kontrolę nad dostępem do sieci. Więcej informacji: http://zyxel.pl

Informacje o HOR.NET Polska Sp. z o.o.
HOR.NET Polska Sp. z o.o. jest operatorem telekomunikacyjnym oferującym usługi dostępu do Internetu, transmisji danych i telefonii stacjonarnej, jak również kolokacji serwerów w swoim datacenter. Obok podstawowej działalności telekomunikacyjnej firma zajmuje się również integracją systemów informatycznych obejmującą projektowanie, dostawę i wykonawstwo infrastruktury obejmującej systemy zasilania, chłodzenia oraz transmisji danych. Więcej informacji: http://www.hornet.pl

Informacje o hotelu
Instalacja została przeprowadzona w Hotelu Krakus***, usytuowanym przy ul. Nowohuckiej 35 w Krakowie. Jest to hotel trzygwiazdkowy, oferujący 199 miejsc w 111 pokojach. Hotel Krakus należy do zespołu hoteli Krakowskiego Przedsiębiorstwa Hotelarsko-Turystycznego. Firma K.P.H.T. Sp. z o.o. zarządza jeszcze hotelem Junior-Krakus* oraz domem turystycznym Kamrat w Krakowie. Hotele funkcjonują w Krakowie od 12 lat, w myśl zasady: „Krakus – Twój dom w Krakowie”
Więcej informacji: http://www.hotel-krakus.com.pl/

Informacje o ZyXEL Communications
Firma ZyXEL Communications powstała w 1989 r., a swoją siedzibę ma na Tajwanie. Jest wiodącym dostawcą kompletnych rozwiązań dostępu szerokopasmowego. Od czasów, gdy była jednym z pierwszych producentów modemów, przeszła wiele przekształceń zgodnie z potrzebami dynamicznie zmieniającej się branży sieciowej. Współcześnie ZyXEL jest jedną z niewielu firm na świecie, mających w swojej ofercie kompletne rozwiązania sieciowe dla operatorów telekomunikacyjnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz korporacji, a także dla cyfrowego domu, dopasowanych do wielu różnych scenariuszy wdrożeniowych. Rozwiązania telekomunikacyjne obejmują przewodowy i bezprzewodowy sprzęt sieciowy, sieciowe urządzenia abonenckie oraz przełączniki klasy operatorskiej. W ofercie dla MŚP oraz korporacji znajdują się m.in. zintegrowane bramy bezpieczeństwa (Unified Security Gateway), przełączniki LAN, WLAN oraz telefonia IP. Na potrzeby cyfrowego domu ZyXEL proponuje urządzenia do łączności sieciowej i rozwiązania multimedialne.

Firma zatrudnia 3200 osób i ma dystrybutorów w 70 krajach, docierając do ponad 150 rynków regionalnych. W skład ZyXEL Communications wchodzą 32 spółki zależne i biura handlowe, a także dwa centra badawczo-rozwojowe na całym świecie. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.zyxel.com.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy