Programy Wiadomości branżowe

Sage: wyniki w Polsce za pierwsze półrocze obrachunkowe 2013

Firma Sage sp. z o.o., wiodący producent i dostawca oprogramowania wspomagającego zarządzanie dla sektora MSP w Polsce, w swoim pierwszym półroczu obrachunkowym (od października 2012 do marca br.), osiągnęła wyraźne wzrosty w porównaniu do analogicznego okresu finansowego w minionym roku.W I. półroczu finansowym 2013, do dnia 31.03.2013, spółka uzyskała przychody w wysokości36 043 tys. złotych oraz wypracowała zysk netto 4 386 tys. złotych Oznacza to wzrost przychodów w stosunku do pierwszego półrocza 2012 roku finansowego o 3,2% oraz wzrost zysku netto aż o 14,5% w tym samym okresie. (Dane według polskich standardów rachunkowości.)Obecnie, baza zarejestrowanych klientów Sage sp. z o.o. liczy łącznie już ponad 68 300 podmiotów. W minionym półroczu, firmie udało się pozyskać prawie dwa tysiące nowych klientów – dokładnie 1 941 przedsiębiorstw – tyle samo, co w analogicznym okresie rok temu.Komentarz

Teaser

Firma Sage sp. z o.o., wiodący producent i dostawca oprogramowania wspomagającego zarządzanie dla sektora MSP w Polsce, w swoim pierwszym półroczu obrachunkowym (od października 2012 do marca br.), osiągnęła wyraźne wzrosty w porównaniu do analogicznego okresu finansowego w minionym roku.

W I. półroczu finansowym 2013, do dnia 31.03.2013, spółka uzyskała przychody w wysokości36 043 tys. złotych oraz wypracowała zysk netto 4 386 tys. złotych Oznacza to wzrost przychodów w stosunku do pierwszego półrocza 2012 roku finansowego o 3,2% oraz wzrost zysku netto aż o 14,5% w tym samym okresie. (Dane według polskich standardów rachunkowości.)

Obecnie, baza zarejestrowanych klientów Sage sp. z o.o. liczy łącznie już ponad 68 300 podmiotów. W minionym półroczu, firmie udało się pozyskać prawie dwa tysiące nowych klientów – dokładnie 1 941 przedsiębiorstw – tyle samo, co w analogicznym okresie rok temu.

Komentarz wyników

– Wyniki Sage w Polsce w naszym pierwszym półroczu obrachunkowym są satysfakcjonujące. Rynek jest bardzo wymagający i daje się obserwować postawę wyczekującą, co nie sprzyja inwestycjom w IT. Widać to po wynikach giełdowych spółek IT operujących na rynku MSP. Przełom roku był dla nas i naszych Klientów okresem szczególnie wytężonej pracy, związanej z dostosowywaniem oprogramowania do nowych wymogów prawnych, po zmianach przepisów o VAT. – mówi Elwira Sokołowska, prezes Zarządu Sage sp. z o.o. Czeka nas jeszcze jedna istotna zmiana na przełomie 2013 i 2014. To bardzo absorbuje nasze zasoby, ale w pierwszym rzędzie musimy zapewnić wysoki stopień bezpieczeństwa prawnego naszym Klientom.

 

Sage sp. z o.o. jest wiodącym producentem oprogramowania wspomagającego zarządzanie, głównie dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. Spółka wchodzi w skład Sage Group plc – należącej do grona największych dostawców rozwiązań wspomagających zarządzanie na świecie. Posiada oddziały w Bytomiu, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Sopocie, Warszawie i Wrocławiu oraz sieć ponad 400 dystrybutorów i partnerów biznesowych na terenie całego kraju.
Oferta firmy obejmuje m.in. System Zarządzania Forte – zaawansowane rozwiązanie klasy ERP dla średnich przedsiębiorstw – oraz 2 linie produktów dla małych firm i mikroprzedsiębiorstw: System Symfonia i Symfonia Start.
Od maja 2011 r. do oferty firmy dołączony został międzynarodowy system Sage ERP X3 – globalne, zintegrowane rozwiązanie ERP dla dynamicznie rozwijających się średnich i większych przedsiębiorstw.

A to już wiesz?  Domowe biuro – ukryć czy wyeksponować?

http://www.sage.com.pl

http://g.co/maps/nky9n 

http://blog.sage.com.pl 

< 241808" >

Źródło Sage Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy