Inwestycje

Przychody Miraculum w marcu wyższe o 9 proc. r/r

To doskonała okazja, żeby odświeżyć wizerunek tych kultowych kosmetyków i zwiększyć ich rozpoznawalność wśród młodszego

Informacja prasowa Warszawa, 9 kwietnia 2021 r.
Przychody Miraculum w marcu wyższe o 9 proc. r/r

Notowana na rynku głównym GPW firma kosmetyczna Miraculum w marcu 2021 roku osiągnęła ponad 2 mln zł przychodów. Jest to wzrost względem analogicznego okresu 2020 roku o 9 proc. W minionym miesiącu spółka rozpoczęła współpracę z sieciami drogeryjnymi na Ukrainie i w Hiszpanii, poszerzyła również dostępność kosmetyków w USA. Na rynku polskim trwa akcja marketingowa z siecią Stokrotka.

Narastająco, od stycznia do marca spółka wypracowała 7,4 mln przychodów. Jest to wynik o 11 proc. wyższy niż ten odnotowany w pierwszych trzech miesiącach 2020 r.

– Jesteśmy zadowoleni z wyników wypracowanych przez Miraculum. Systematyczny wzrost sprzedaży jest możliwy dzięki dobrze opracowanej i konsekwentnie realizowanej strategii. W minionym miesiącu zawarliśmy również ważne dla spółki zagraniczne kontrakty handlowe, co z pewnością pozytywnie wpłynie na wyniki sprzedaży w kolejnych miesiącach – komentuje Sławomir Ziemski, członek zarządu Miraculum.

Od marca kosmetyki z portfolio marek Miraculum dostępne będą w sieci drogeryjnej Prestor na Ukrainie, a także w drogeriach Primor w Hiszpanii. W minionym miesiącu spółka podpisała również umowę z sieciami domów towarowych w USA: TJ MAXX oraz ROSS. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Miraculum rozpoczęło sprzedaż perfum CHOPIN na platformie Amazon w USA.

Na rynku polskim, spółka przeprowadza kolejne kampanie marketingowe, w związku z 50-leciem powstania marki Pani Walewska. Obecnie trwa akcja promocyjna w sieci sklepów Stokrotka.

– Trwa celebracja 50-lecia powstania marki Pani Walewska. Z tej okazji przeprowadziliśmy już udane akcje promocyjne z sieciami Rossman i Aldi, obecnie trwa kampania w sklepach Stokrotka. To doskonała okazja, żeby odświeżyć wizerunek tych kultowych kosmetyków i zwiększyć ich rozpoznawalność wśród młodszego pokolenia – dodaje Sławomir Ziemski.

O spółce:
Miraculum to notowana na GPW polska spółka kosmetyczna, która konsekwentnie buduje swoją pozycje rynkową przy zachowaniu szacunku do swej tradycji i bogatej historii. Firma istnieje na rynku od 1924 roku. Działalność Spółki koncentruje się na opracowywaniu i sprzedaży nowoczesnych kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała, wyrobów perfumeryjnych, preparatów do depilacji oraz kosmetyków do makijażu, stosując przy tym własne, oryginalne receptury. Spółka skupia w swoim portfolio 11 marek: Miraculum, Być Może.., Gracja, Pani Walewska, Wars, Lider, Tanita, Paloma, Joko, Chopin, Gracja Bio.

A to już wiesz?  KiK podsumowuje pierwsze miesiące 2021 roku

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy