Wiadomości branżowe

Parkowe Zacisze w Zabrzu – ekspresowa budowa dzięki prefabrykacji ścian z bloków Silka

Parkowe Zacisze, nowe osiedle w Zabrzu, to jeden z najbardziej energooszczędnych kompleksów mieszkaniowych na Śląsku. Wszystko za sprawą ścian z bloków Silka o wysokiej akumulacyjności, a przy tym wytrzymałych i o bardzo dobrej izolacyjności akustycznej. Mieszkania powstały w ekspresowym tempie, bo zastosowano nowatorską technikę prefabrykacji ścian z bloków Silka Na budowie zawsze toczy

Parkowe Zacisze, nowe osiedle w Zabrzu, to jeden z najbardziej energooszczędnych kompleksów mieszkaniowych na Śląsku. Wszystko za sprawą ścian z bloków Silka o wysokiej akumulacyjności, a przy tym wytrzymałych i o bardzo dobrej izolacyjności akustycznej. Mieszkania powstały w ekspresowym tempie, bo zastosowano nowatorską technikę prefabrykacji ścian z bloków Silka

Na budowie zawsze toczy się walka z czasem. Im dłużej trwa budowa, tym wyższy koszt robocizny i mniejszy zysk dla dewelopera. Stąd preferowane są techniki pozwalające przyspieszyć proces wznoszenia budynków. Wśród materiałów dedykowanych budownictwu wielorodzinnemu pod względem tempa murowania bezkonkurencyjne są bloki wapienno-piaskowe Silka. Duże elementy o dokładnych wymiarach, a do tego system pióro-wpust, który zastępuje pionową spoinę, pozwala na bardzo szybkie wznoszenie ścian.

Przy zabrzańskiej inwestycji Parkowe Zacisze jej inwestor Fargo SystemBau Sp. z o.o. postanowił jeszcze bardziej przyspieszyć budowę. Zastosował, jako pierwszy w Polsce, technikę montażu ścian z prefabrykowanych elementów powstałych z wymurowanych wcześniej w fabryce całych fragmentów ścian z bloków wapienno-piaskowych Silka. Pozwala na to szczególna właściwość silikatów – ich bardzo duża wytrzymałość.

– Prefabrykaty są idealnym rozwiązaniem dla budownictwa wielorodzinnego. Największe korzyści z ich wykorzystania to znaczące skrócenie czasu wznoszenia ścian, łatwy i szybki montaż oraz zmniejszenie nakładów na robociznę. Ma to realny wpływ na obniżenie kosztów inwestycji. Z naszych doświadczeń wynika, że dzięki prefabrykatom proces stawiania ścian może zostać skrócony do 1/6 czasu, jaki trzeba poświęcić przy murowaniu tradycyjnym – mówi Witold Strzelecki, członek zarządu Fargo SystemBau Sp. z o.o.

Prefabrykacja ma też inną zaletę – ściany mogą powstać w fabryce podczas przestoju na budowie, na przykład w okresie niekorzystnych warunków temperaturowych. Dzięki temu wybudowanie ścian można znacznie przyspieszyć.

Eko-osiedle

Parkowe Zacisze to jedno z najbardziej energooszczędnych osiedli na Śląsku. Zewnętrzne ściany z bloków Silka ocieplone są grubą warstwą izolacji termicznej, co w efekcie daje bardzo wysokie parametry cieplne murów. W skali roku mieszkańcy osiedla zapłacą średnio o 3 tys. zł mniej za ogrzewanie niż użytkownicy typowych współczesnych mieszkań. Nowoczesne bloki w Zabrzu mają charakterystyczne duże balkony na stalowej, lekkiej konstrukcji, która jest zupełnie odseparowana od ścian obiektu. Dzięki temu wyeliminowano jeden z najczęstszych błędów wykonawczych – mostek termiczny na styku ściany zewnętrznej z płytą balkonową, przez który zazwyczaj ucieka ciepło z budynku.

Inwestor postawił na Silkę, bo to materiał, którego właściwości są szczególnie doceniane przez deweloperów. – Zapewnienie mieszkańcom komfortu akustycznego, termicznego, a także niskich kosztów utrzymania mieszkania było dla nas najważniejsze. Dlatego przy wyborze materiałów do budowy ścian postawiliśmy na Silkę. Rozwiązanie to zapewniło najwyższą jakość wykonania, doskonałą ochronę przed hałasem, a także ograniczenie strat ciepła z budynku – podkreśla Witold Strzelecki.

Silka umożliwia budowę ścian konstrukcyjnych już o grubości 12 cm, dzięki czemu powierzchnia mieszkań może być większa, a więc i zysk z ich sprzedaży. Dzięki dużej gęstości silikatów, ściany z bloków Silka mają bardzo dobrą izolacyjność akustyczną. Zapewniają pełen komfort mieszkańcom, chronią przed odgłosami z sąsiednich mieszkań, klatki schodowej czy windy.

Parkowe Zacisze oferuje 67 mieszkań. Fargo SystemBau Sp. z o.o. został już uhonorowany za tę inwestycję Laurem Klienta, jako „Odkrycie Roku 2014” w kategorii budownictwo energooszczędne. Przysłużyły się do tego wysoka akumulacyjność termiczna elementów murowych Silka. Bloki wapienno-piaskowe to jeden z najzdrowszych i najbardziej ekologicznych materiałów budowlanych, wyróżniają się naturalnym pochodzeniem surowców, tworzą przyjazny mikroklimat wnętrz.

Zachęcamy do obejrzenia filmu pokazującego inwestycję: https://youtu.be/7voSAu6-5Fc

Więcej informacji o blokach Silka dostępnych jest pod linkiem: http://www.ytong-silka.pl/pl/content/silka_1185.php


dostarczył infoWire.pl

Źródło Xella Polska. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy