Wiadomości branżowe

Nowa odsłona gamingu w wydaniu LG

Nowa odsłona gamingu w wydaniu LG
Premiera innowacyjnych monitorów zakrzywionych, 4K oraz dla profesjonalnych graczyFirma LG Electronics poszerza obszar rozrywki przenoszącej widzów w wirtualną rzeczywistość i wprowadza 3 innowacyjne monitory, które dopełnią wrażeń najbardziej wymagających graczy już podczas największej imprezy gamingowej - Poznań Game Arena 2014.Innowacyjne ekrany modeli LG 24GM77, 31MU97 oraz 34UC97 doskonale sprawdzą się zarówno w bardzo wymagającym środowisku gier komputerowych, gdzie liczy się przede wszystkim czas reakcji oraz pole widzenia, jak również wśród projektantów i grafików, którzy dostrzegą dzięki nim każdy detal.„Poznań Game Arena to największe w roku wydarzenie na polskim rynku gier i jednocześnie doskonała okazja do zaprezentowania najnowszych monitorów LG, które z całą pewnością zostaną docenione przez wymagające środowisko graczy. Szczególnie jesteśmy ciekawi opinii na temat modelu z zakrzywionym ekranem.” – powiedział Paweł Gusiew, trade manager w firmie LG Electronics Polska. MONITOR GAMINGOWY - WYDAJNOŚĆ, DLA ŻĄDNYCH ZWYCIĘSTWA

Premiera innowacyjnych monitorów zakrzywionych, 4K oraz dla profesjonalnych graczy

Firma LG Electronics poszerza obszar rozrywki przenoszącej widzów w wirtualną rzeczywistość i wprowadza 3 innowacyjne monitory, które dopełnią wrażeń najbardziej wymagających graczy już podczas największej imprezy gamingowej – Poznań Game Arena 2014.

Innowacyjne ekrany modeli LG 24GM77, 31MU97 oraz 34UC97 doskonale sprawdzą się zarówno w bardzo wymagającym środowisku gier komputerowych, gdzie liczy się przede wszystkim czas reakcji oraz pole widzenia, jak również wśród projektantów i grafików, którzy dostrzegą dzięki nim każdy detal.

„Poznań Game Arena to największe w roku wydarzenie na polskim rynku gier i jednocześnie doskonała okazja do zaprezentowania najnowszych monitorów LG, które z całą pewnością zostaną docenione przez wymagające środowisko graczy. Szczególnie jesteśmy ciekawi opinii na temat modelu z zakrzywionym ekranem.” – powiedział Paweł Gusiew, trade manager w firmie LG Electronics Polska.

 

MONITOR GAMINGOWY – WYDAJNOŚĆ, DLA ŻĄDNYCH ZWYCIĘSTWA

Pierwszy z przedstawionych monitorów to 24-calowy ekran, zaprojektowany z myślą o najbardziej wymagających graczach. LG 24GM77 oferuje bardzo wysoką częstotliwość odświeżania – 144 Hz gwarantując ultra-płynne odwzorowanie ruchu. Dodatkowo, tryb Motion 240 pozwala na uzyskanie stabilnego obrazu pozbawionego drgań i rozmytych ruchów, uzyskując efekt zbliżony do wyświetlania 240 klatek na sekundę. Tryb ten spełnia też oczekiwania graczy dotyczące szybkości reakcji monitora, skracając ten czas do mniej niż 1 ms.

Nowy ekran LG wyposażony został także w opcję Dynamic Action Sync, dzięki której karta graficzna jeszcze sprawniej współpracuje z monitorem zmniejszając czas potrzebny na wyświetlenie wygenerowanego obrazu , co przekłada się na odpowiednio szybszą reakcję gracza.  Nie można zapomnieć, że 24GM77 wyposażono w technologię Black Stabilizer, która zapewnia pełną widoczność nawet w przypadku scen pełnych głębokich cieni i wysokich kontrastów oświetlenia takich jak rozgrywających się w piwnicach, lochach czy w scenerii nocnej. Funkcja ta automatycznie rozpoznaje najciemniejszy obszar i rozjaśnia go, tak aby zapewnić graczowi pełne pole widzenia.

A to już wiesz?  Globalne święto programowania po raz pierwszy w Katowicach

Dodatkowo w obudowę monitora wbudowano specjalny panel, na którym gracz znajdzie joystick oraz 5 przycisków, za pomocą których w łatwy sposób dostosować może ustawienia do jego potrzeb. Komfort gry wzrasta dzięki ergonomicznej podstawie, pozwalającej na ustawienie ekranu na odpowiedniej wysokości i pod dowolnym kątem, dzięki czemu nawet wielogodzinne rozgrywki będą nie tylko przyjemne, ale też wygodne.

MONITOR LG 4K: Prawdziwe 4K dla kochających detale

Podczas PGA miała miejsce również premiera monitora, który swoimi parametrami zachwyci nie tylko graczy, ale także grafików, animatorów, fotografów i wszystkich, którzy potrzebują profesjonalnej rozdzielczości. LG 31MU97 jest wyposażony w 31-calowy panel 4K (4096 x 2160), dzięki czemu wyświetla obraz o wyjątkowej ostrości. Rozdzielczość Digital Cinema 4K jest ponad 4-krotnie większa od FullHD i zawiera o ponad pół miliona więcej pikseli niż panel UHD, w związku z czym wyświetla obraz ze wszelkimi szczegółami, umożliwiając wykonywanie precyzyjnych prac. Dodatkowo w monitorze 31MU97 zastosowano panel IPS, który pokrywa paletę barw Adobe RGB. Graficy i montażyści mogą być pewni, że tworzone przez nich obrazy będą zgodne z tymi, które widziane są okiem kamery, ponieważ barwy 31MU97 posiadają standard Digital Cinema Color. Tym bardziej, że dzięki 10-bitowej głębi monitor pozwala na odtworzenie 64-krotnie większej liczby kolorów niż wyświetlacze z 8-bitową głębią. W nowy monitor LG wbudowano dwa głośniki 5W, które w połączeniu  z funkcją MAXXAUDIO® pozwalają cieszyć się dźwiękiem w bardzo dobrej jakości.

Monitor 4K zaprojektowany został, by spełniać oczekiwania wszystkich kreatywnych profesjonalistów. Oprócz niesamowitej rozdzielczości posiada również odpowiednio dostosowaną obudowę – ekran można obrócić tak by prezentował obrazy zarówno w pionie, jak i w poziomie. Inżynierowie pomyśleli także o innych sprzętach, które często towarzyszom w pracy grafikom, w tym stacjach graficznych Mac® i wyposażyli monitor w 2 wejścia HDMI, wejście Mini DisplayPort oraz 3 porty USB 3.0.

A to już wiesz?  Jak odzyskiwane są dane z czarnych skrzynek?

ZAKRZYWIONY MONITOR LG

DLA PRAGNĄCYCH GŁĘBSZEGO SPOJRZENIA

LG jako pierwsza marka na świecie zaprezentowała także monitor o zakrzywionym ultrapanoramicznym ekranie 21:9. Dzięki rozdzielczości QHD (3440 x 1440) jest to idealne rozwiązanie zarówno dla graczy, profesjonalistów, jak i do codziennego użytku. Monitor posiada 2,4-krotnie większą powierzchnię roboczą niż monitor Full HD, a dzięki zgrabnej krzywiźnie dostarcza prawdziwej głębi obrazu. Kolory w ponad 99% pokrywają się z barwami sRGB, co gwarantuje, że grafika wyświetlana na ekranie będzie wyglądać tak samo, jak na wydruku. Podobnie jak monitor 4K, ultrapanoramiczny model 21:9 wyposażony został w funkcje MaxxAudio®  i dwa wysokiej klasy głośniki – w tym wypadku o mocy 7W.

Monitor 34UC97 wyposażony został w dwa porty Thunderbolt2 ™, pozwalające na bezpośrednie podłączenie komputera Mac oraz pamięci masowej Pegasus2, a także na czterokrotnie szybsze przesyłanie danych niż przez port USB 3.0.

 

LG CHROMBASE – ALL-IN-ONE DLA MIŁOŚNIKÓW INTERNETU

Ostatnim już monitorem, który zadebiutował podczas PGA jest LG Chromebase 22CV241 – panoramiczny wyświetlacz wyposażony w najpopularniejsze aplikacje firmy Google, takie jak Gmail, YouTube, Hangouts, czy Dokumenty. Jego użytkownicy mogą cieszyć się nieskończonymi zasobami internetu i sklepu Chrome Web Store bez potrzeby podłączania komputera.
LG Chromebase jest zintegrowanym urządzeniem o praktycznej i estetycznej konstrukcji, w której zamknięto procesor Intel® Celeron®, stereofoniczne głośniki i system operacyjny Chrome OS – może więc zastępować tradycyjny komputer multimedialny lub biurowy.

Użytkownik może przechowywać swoje pliki na dysku Google, którego 100GB pamięcią może cieszyć się przez 2 lata bezpłatnie. Oprócz tego posiadacze LG Chromebase mają do dyspozycji darmową 2-miesięczną subskrypcję usługi Google Play Music All Access, stałą automatyczną aktualizację systemu oraz oprogramowanie antywirusowe.

Jego wysoka wydajność pozwala na utrzymywanie łączności z rodziną i znajomymi, rozrywkę oraz pracę. Komputer LG Chromebase włącza się w zaledwie kilka sekund. LG Chromebase posiada tryb czytnika oraz stale włączony zaawansowany system Flicker Safe, który chroni oczy użytkowników, zapobiegając nadmiernemu migotaniu obrazu oraz ograniczając niebieską poświatę.

A to już wiesz?  Samsung Cloud Print – rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorstw

 

CENA I DOSTĘPNOŚĆ

Nowe monitory LG będą dostępne w sprzedaży w cenach:

34UC97 – 4499 PLN

31UM97 – 5199 PLN

24GM77 – 1449 PLN

Chromebase 22CV241 – 1349 PLN


dostarczył infoWire.pl

Źródło LG Electronics. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy