Wiadomości branżowe

Najnowsza wersja pakietu zabezpieczającego Norton 360 już dostępna

Program zapewnia najlepszą ochronę i wydajność, co potwierdziły niezależne testyWarszawa, 22 lutego 2012 r. – Firma Symantec, producent oprogramowania Norton, informuje o wprowadzeniu na rynek nowej wersji pakietu zabezpieczeń Norton

Program zapewnia najlepszą ochronę i wydajność, co potwierdziły niezależne testy

Warszawa, 22 lutego 2012 r. – Firma Symantec, producent oprogramowania Norton, informuje o wprowadzeniu na rynek nowej wersji pakietu zabezpieczeń Norton 360. Program jest już dostępny w sprzedaży i zdobywa najwyższe oceny za ochronę i wydajność.

Pakiet Norton 360 w wersji 6.0 zapewnia najlepszą w branży, kompletną ochronę komputerów, danych i tożsamości, bez obniżania wydajności komputera.  Program umożliwia bezpieczne korzystanie z Internetu, w tym z poczty e-mail, bankowości elektronicznej i serwisów społecznościowych. Zapewnia również ochronę ważnych danych oraz narzędzia służące do optymalizacji wydajności komputera. Jest przy tym szybki oraz łatwy w obsłudze. 

Podczas niezależnych testów Pakiet Norton 360 w wersji 6.0 zajął pierwsze miejsce pod względem całościowej ochrony i działań naprawczych w warunkach rzeczywistych w porównaniu przeprowadzonym przez Instytut AV-TEST1, zdobył również najwyższe oceny w kategorii wydajność od firmy PassMark Software2.

Najważniejsze funkcje pakietu Norton 360 w wersji 6.0:

  • Norton Identity Safe ― zabezpiecza, zapamiętuje i automatycznie wprowadza nazwy użytkowników i ich hasła na stronach internetowych, zapewniając ochronę przed zagrożeniami z sieci.
  • Norton Management innowacyjna konsola udostępnia zaawansowane funkcje (wykorzystujące technologię chmury) zdalnego zarządzania produktami marki Norton w sieci domowej lub firmowej.
  • Bandwidth Management ogranicza pobieranie aktualizacji programów Norton, które nie są krytyczne, tak, aby podczas korzystania z sieci, w których płaci się za ilość pobranych i przesłanych danych, nie narazić użytkownika na wysokie rachunki.
  • Ulepszone funkcje do tworzenia kopii zapasowych ― możliwości szybszego i łatwiejszego tworzenia kopii zapasowych oraz monitorowania tego procesu.
  • Zaawansowane funkcje kontroli rodzicielskiej, umożliwiające mądrzejszą ochronę dzieci w Internecie.

Ceny i dostępność

Pakiet Norton 360 w wersji 6.0 w ramach jednej licencji można zainstalować na trzech komputerach PC. W Polsce jest on dostępny u sprzedawców detalicznych, a także w sklepie internetowym Norton pod adresem www.norton.com. Sugerowana cena detaliczna wersji Standard z 2 GB przestrzeni online na backup danych wynosi 219 zł. Cena obejmuje licencję na trzy komputery PC, roczną subskrypcję, aktualizacje zabezpieczeń opracowywanych przez firmę Symantec oraz dostęp do najlepszej w swojej klasie pomocy technicznej. Testową wersję pakietu pobrać można ze strony http://zabezpieczamsie.pl oraz na profilu https://www.facebook.com/ZabezpieczamSie w zakładce “Pobierz”.

Użytkownicy pakietu Norton 360 z ważną subskrypcją mogą używać najnowsze wersje i aktualizacje produktów wprowadzanych na rynek w okresie subskrypcji. Więcej informacji na ten temat uaktualnień znaleźć można w centrum aktualizacji oprogramowania Norton pod adresem http://updatecenter.norton.com

O produktach marki  Norton

Norton chroni to, co najważniejsze dla użytkowników, we wszystkich aspektach ich cyfrowego życia. Norton oferuje szereg rozwiązań technologicznych, zapewniających bezpieczeństwo przy korzystaniu z komputera PC i urządzeń mobilnych, a także pomoc techniczną i backup danych online. Polub Norton na Facebooku: http://www.facebook.com/norton.

O firmie Symantec

Firma Symantec jest światowym liderem w zakresie zabezpieczeń, zarządzania systemami pamięci masowych, które pomagają firmom i klientom indywidualnym w bezpieczny sposób zarządzać danymi. Nasze oprogramowanie i usługi chronią przed większą ilością zagrożeń, w większej liczbie punktów, bardziej kompleksowo i efektywnie – niezależnie od miejsca lub sposobu wykorzystywania informacji. Więcej informacji na stronie www.symantec.com.

1 Źródło: AV-TEST Institute, styczeń 2012 r., „Real World Protection and Remediation Testing Report”

2 Źródło: PassMark Software, styczeń 2012 r., „Consumer Security Products Performance Benchmarks (Edition 3)”

###

UWAGA DLA WYDAWCÓW: Dodatkowe informacje na temat firmy Symantec Corporation i jej produktów można znaleźć w internetowym centrum prasowym firmy Symantec dostępnym pod adresem http://www.symantec.com/news.

Nazwa i logo Symantec są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Symantec Corporation lub jej oddziałów, zarejestrowanymi w USA i w innych krajach. Inne nazwy mogą być znakami towarowymi odpowiednich właścicieli.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy