Programy Wiadomości branżowe

Kto lepiej rządzi miastem? – prapremiera gry SimCity

Dziś w centrum Warszawy odbyło się przedpremierowe wydarzenie związane z najnowszą grą firmy Electronic Arts – SimCity. Komputerowa symulacja miasta posłużyła jako model ekonomiczny w rywalizacji partyjnych organizacji młodzieżowych.  SimCity to kultowa symulacja miasta ze studia Maxis – już 7 marca w sklepach pojawi się jej najnowsza część.

Teaser

Dziś w centrum Warszawy odbyło się przedpremierowe wydarzenie związane z najnowszą grą firmy Electronic Arts – SimCity. Komputerowa symulacja miasta posłużyła jako model ekonomiczny w rywalizacji partyjnych organizacji młodzieżowych.

 

SimCity to kultowa symulacja miasta ze studia Maxis – już 7 marca w sklepach pojawi się jej najnowsza część. Zadanie gracza polega na tworzeniu i zarządzanie miastem w celu zaspokojenia potrzeb jego mieszkańców. Gracz, jako burmistrz ma nieograniczone możliwości kreacji: stawia budynki użyteczności publicznej, takie jak szkoły, szpitale a także obiekty kulturalne i wielkie monumentalne budowle. Tworzy sieć dróg, dba o transport, prąd, wywóz śmieci i wiele innych funkcji miasta. Powinien również zapobiegać katastrofom i łagodzić ich skutki. Najnowsza część SimCity to symulacja miasta na niespotykaną dotąd skalę – każdy mieszkaniec wirtualnej metropolii ma własne cele, mieszka w określonym domu a także jeździ do konkretnego zakładu pracy. Od sprawnego zarządzania miastem zależy, czy jego mieszkańcy będą zdrowi i zadowoleni, burmistrz musi zapewnić im energię, wywóz śmieci, transport, służbę zdrowia czy sprawną komunikację – zupełnie jak w prawdziwym mieście. Dodatkowo, gospodarkę SimCity kreują czynniki popytu i podaży bazujące na decyzjach graczy z całego świata.

 

Do pojedynku stanęło pięć zespołów, w skład których wchodzili przedstawiciele młodzieżówek partii politycznych będących aktualnie w parlamencie: Młodych Demokratów, Forum Młodych, Federacji Młodych Socjaldemokratów, Forum Młodych Ludowców oraz Klubu Młodych Solidarnej Polski. Wyzwaniem, przed którym stanęły drużyny, było wybudowanie wirtualnego miasta, a następnie zarządzanie metropolią w najbardziej efektywny sposób. Zwycięzca musiał wykazać się umiejętnościami strategicznego myślenia i zmysłem ekonomicznym. Wynik zależał od kilku wskaźników – liczby mieszkańców i ich zadowolenia, zasobności kasy miejskiej oraz poparcia, jakim cieszyli się prezydenci miast.  Uczestnicy rywalizacji walczyli o kilkadziesiąt tysięcy złotych na realizację wybranego celu miejskiego. Cele zostały przygotowane na tę okoliczność przez pozarządowe organizacje działające na rzecz największych polskich miast.

 

Młodych polityków motywowali do wygranej obecni na imprezie Radni Warszawy. Doświadczeni w rozwiązywaniu rzeczywistych problemów stolicy, dawali cenne rady i zagrzewali drużyny do walki.

 

Więcej materiałów na temat gry SimCity oraz dodatkowe materiały prasowe (zdjęcia i nagrania wideo z imprezy) znaleźć można pod adresem: https://edelmanftp.box.com/simcity Tutaj również po godzinie 15.00 zostaną opublikowane wyniki rywalizacji.

 

 ###

O Electronic Arts:

Szukasz dobrej zabawy? Interesują Cię najlepsze gry wideo? Witaj w świecie Electronic Arts!

 

Electronic Arts już od 1982 r. jest synonimem rozrywki na najwyższym poziomie. W naszej ofercie znajdują się jedne z najpopularniejszych marek na świecie, w tym FIFA, The Sims, Battlefield, Need for Speed, Medal of Honor, Dragon Age i Mass Effect, a po nasze gry każdego roku sięgają miliony graczy.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie odwiedź nasz serwis internetowy www.ea.pl oraz nasze kanały na portalach społecznościowych: http://www.ea.com/pl/1/o-nas. Sprawdź też naszą ofertę na www.origin.com!

 

 

###

Kontakt dla mediów:
Electronic Arts Polska

Tomasz Tinc

Public Relations Manager

tel.: (22) 57 57 196, +48 784 007 425

e-mail: [email protected]

 

Biuro Prasowe – Edelman Polska Sp. z o.o.

Grzegorz Kuźnik,

Account Manager

tel.: (22) 576 35 42, +48 783 311 811

e-mail: [email protected]

 

 

 

< 235857" >

Źródło Electronic Arts. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy