Oprogramowanie dla biznesu

HASP nominowany do Codie Award

HASP nominowany do Codie Award 06/03/2008 | 16:00 | Aladdin Knowledge Systems, Ltd. Rozwiązanie izraelskiej firmy Aladdin, HASP SRM, służące producentom oprogramowania do ochrony praw

HASP nominowany do Codie Award
06/03/2008 | 16:00 | Aladdin Knowledge Systems, Ltd.

Rozwiązanie izraelskiej firmy Aladdin, HASP SRM, służące producentom oprogramowania do ochrony praw autorskich, przeciwdziałania piractwu komputerowemu i wspomagające licencjonowanie oprogramowania, zostało finalistą w konkursie Codie Award w kategorii „Najlepsze rozwiązanie DRM”.

Nagrody Codie Award corocznie przyznaje organizacja SIIA (Software Information Industry Association). Grupa finałowa tegorocznych laureatów jest wyłaniana przez najlepszych dziennikarzy i specjalistów branżowych. Poprzez nagrody Codie Award stowarzyszenie SIIA od ponad 20 lat docenia wybitne osiągnięcia i wizjonerskie oprogramowanie w zakresie informatyki i nowoczesnych technologii. Jury konkursu wyznacza standardy jakości i innowacji w świecie informatyki.

„Dla firmy Aladdin udział w finale SIIA Codie Award to prawdziwy zaszczyt. Aladdin HASP SRM to rozwiązanie, które w sposób unikalny łączy oprogramowanie i sprzętową ochronę w celu zabezpieczania praw autorskich i ułatwiania procesów licencjonowania, czyli sprzedaży oprogramowania. HASP SRM został doceniony przez analityków rynkowych i wydawców oprogramowania za zapewnienie biznesowych korzyści poprzez silną ochronę oryginalnego oprogramowania, ochronę IP, a także bezpieczny i elastyczny proces licencjonowania.” – powiedział Avi Barir, wiceprezes działu oprogramowania DRM w Aladdin Knowledge Systems. Lista nagrodzonych w konkursie Codie Award w roku 2008 zostanie ogłoszona podczas uroczystej gali 20 maja w San Francisco.

Wyróżnienie w konkursie Codie Award może mieć znaczenie także dla rynku polskiego. „Od kilkunastu lat obserwujemy systematyczny wzrost zapotrzebowania na rozwiązania klasy DRM. Oferowany przez Aladdin HASP SRM niewątpliwie należy do najlepszych i najczęściej stosowanych na świecie rozwiązań tej klasy. HASP w Polsce, podobnie jak w innych krajach, pełni nie tylko funkcję typowego DRM, który zabezpiecza oprogramowanie przed nielegalnym kopiowaniem. Rozwiązania te oferują także producentom oprogramowania bogate możliwości budowy bezpiecznych i dobrze chronionych modeli dystrybucji (licencjonowania) gotowych rozwiązań informatycznych. W roku 2007 zanotowaliśmy blisko 30% wzrost sprzedaży w tym segmencie. Osobiście sądzę, że w roku 2008 uda nam się utrzymać taką dynamikę wzrostu, ponieważ równolegle rośnie cały rynek informatyczny w Polsce, a producentom zależy na rozwijaniu efektywnych i bezpiecznych modeli dystrybucji własnych rozwiązań. Niewątpliwie takie rozwiązania jak HASP ułatwiają walkę z piractwem komputerowym” – powiedział Zbigniew Figas, Prezes Zarządu z firmy Systherm Info Sp. z o.o., jedynego autoryzowanego dystrybutora rozwiązań HASP na polskim rynku

Warto podkreślić fakt, że w Polsce powoli, ale systematycznie spada zjawisko piractwa komputerowego. Obecnie utrzymuje się ono na poziomie powyżej 50 proc., ale jeszcze w roku 2006 wskaźnik ten przekraczał 60 proc.

SIIA
Software Information Industry Association, Stowarzyszenie Branży Oprogramowania i Rozwiązań Informatycznych jest czołową organizacją zajmującą się problemami przemysłu oprogramowania i dostawców cyfrowych treści. SIIA dba o właściwe stosunki z instytucjami rządowymi, prowadzi działalność szkoleniową i chroniącą własność intelektualną dla ponad 800 firm informatycznych.
www.siia.net

HASP
Rodzina produktów HASP to wśród wydawców oprogramowania najczęściej na świecie wybierane rozwiązanie klasy DRM (digital rights management). HASP zapewnia silną ochronę przed nieuprawnionym kopiowaniem, a zarazem jest to elastyczne rozwiązanie w zakresie licencjonowania i dystrybucji, które chroni własność intelektualną i oprogramowanie przed piractwem oraz umożliwia zwiększenie przychodów i pozyskiwanie nowych klientów poprzez rozwijanie systemów licencjonowania.
www.Aladdin.com/HASP

Aladdin Knowledge Systems
Aladdin jest liderem wśród twórców zabezpieczeń cyfrowej własności intelektualnej. Od 1985 r. dostarcza rozwiązania do Zarządzania Uprawnieniami do Oprogramowania (DRM) oraz do bezpiecznej komunikacji w Internecie. Są to produkty z rodziny HASP do Zarządzania Dostępem do Oprogramowania, klucze eToken USB do autoryzacji dostępu i ochrony transakcji e-commerce, rozwiązania eSafe do ochrony sieci przed atakami i spamem.
W Polsce autoryzowanym dystrybutorem Aladdin HASP SRM jest od 1992 roku firma SYSTHERM INFO Sp. z o.o. z Poznania.
więcej:
www.aladdin.com
www.systherm-info.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy