Wiadomości branżowe

Ericsson na MWC 2014 w Barcelonie – przewodnik po Networked Society

Ericsson na MWC 2014 w Barcelonie – przewodnik po Networked Society
Stoisko Ericssona na Mobile World Congress w Barcelonie to wielkie miasto ze 140 stacjami rozwiązań technologicznych i pomysłów ilustrujących jak w przyszłości 50 mld połączonych urządzeń będzie ze sobą rozmawiało. Trudno odwiedzić wszystkie z prezentacji, poniżej tylko niektóre z nich.Radio Dot SystemMinimalistyczne, małe radio komórkowe w pełni zintegrowane z mobilnymi makro-sieciami. Wzmacnia istniejącą wewnętrzną infrastrukturę kablową oraz zewnętrzną infrastrukturę komórkową. Radio Dot System może wykorzystywać istniejącą w budynkach infrastrukturę LAN rozszerzając i poprawiając zasięg sieci mobilnej wewnątrz budynków.Elegancki wygląd w kształcie kropki jest dyskretny i nie rzuca się w oczy, ale zawiera wiele środków zapewniających lepszy zasięg i wydajność, a także poprawia wrażenia użytkownika w pracy wewnątrz pomieszczeń. Innowacyjne rozwiązanie oparte jest na 14 patentach.Vodafone głównym klientem

Stoisko Ericssona na Mobile World Congress w Barcelonie to wielkie miasto ze 140 stacjami rozwiązań technologicznych i pomysłów ilustrujących jak w przyszłości 50 mld połączonych urządzeń będzie ze sobą rozmawiało. Trudno odwiedzić wszystkie z prezentacji, poniżej tylko niektóre z nich.

Radio Dot System

Minimalistyczne, małe radio komórkowe w pełni zintegrowane z mobilnymi makro-sieciami. Wzmacnia istniejącą wewnętrzną infrastrukturę kablową oraz zewnętrzną infrastrukturę komórkową. Radio Dot System może wykorzystywać istniejącą w budynkach infrastrukturę LAN rozszerzając i poprawiając zasięg sieci mobilnej wewnątrz budynków.

Elegancki wygląd w kształcie kropki jest dyskretny i nie rzuca się w oczy, ale zawiera wiele środków zapewniających lepszy zasięg i wydajność, a także poprawia wrażenia użytkownika w pracy wewnątrz pomieszczeń. Innowacyjne rozwiązanie oparte jest na 14 patentach.

Vodafone głównym klientem Ericsson Radio Dot System

Softbank Mobile testuje Ericsson Radio Dot System

Ericsson przedstawia Radio Dot

Ericsson & Philips – Zero Site – latarnie miejskie jako stacje bazowe

Philips i Ericsson łączą korzyści związane z łącznością i oświetleniem LED w unikatowym nowym modelu „lighting-as-a-service” (oświetlenie jako usługa) dla miast.

Połączone oświetlenia uliczne rozwiązuje dwie kwestie równocześnie: oferując urzędnikom miejskim innowacyjny sposób wprowadzenia najnowocześniejszego, wydajnego energetycznie oświetlenia LED dla realizacji celów związanych ze zrównoważonym rozwojem oraz pozwala władzom miejskim na zaoferowanie przestrzeni wewnątrz podłączonych słupów oświetlenia ulicznego dostawcom usług sieciowych dla potrzeb mobilnej infrastruktury szerokopasmowej.

Rozwiązanie inteligentnego oświetlenia ulic – Zero Site – integruje sprzęt telekomunikacyjny ze słupami oświetleniowymi, umożliwiając operatorom telekomunikacyjnym zwiększenie wydajności sieci bezprzewodowych przy jednoczesnej redukcji miejskich zakłóceń biernych.

Ericsson i Philips łączą siły, aby rozjaśnić miasta

Ericsson i Maersk – jak dostęp do sieci pozwala pączkom róż z Kenii dotrzeć do Europy jako kwiaty gotowe do sprzedaży

Flota Maersk Line liczy ponad 500 kontenerowców. Od 2012 roku Maersk Line wyposażył 400 z nich w anteny i stacje bazowe GSM firmy Ericsson. Urządzenia te zostaną zainstalowane również na pozostałych statkach. W ramach umowy Ericsson zapewni przez siedem lat globalne Managed Services, w tym ciągłe (24/7) monitorowanie sieci i obsługę serwisową urządzeń pokładowych w licznych portach we wszystkich większych regionach.

A to już wiesz?  Firma Samsung zapowiada wprowadzenie na rynek smartfonów GALAXY E7 i GALAXY E5

Zintegrowane rozwiązanie satelitarne firmy Ericsson, obejmujące system morskiej komunikacji mobilnej i terminal VSAT, zapewni lepszą łączność całej flocie, co pozwoli wprowadzić nowe sposoby komunikowania się, zwiększyć efektywność i niezawodność oraz zmniejszyć koszty. Umożliwia ono także natychmiastowy zdalny dostęp do wiedzy i szerokiego zakresu informacji, co z kolei poprawia codzienną efektywność operacyjną statków.

Smart Shipping to nie tylko komunikująca się ze soba flota statków, ale również sensory umieszczone w kontenerach, które gromadzą dane w czasie rzeczywistym na temat warunków transportu produktów. Dzięki temu owoce, kwiaty i inne produkty docierają do odbiorców w najlepszym stanie.

Laboratorium Innowacji – Ericsson i Facebook – upowszechnienie internetu i serwisów. Firmy łączą swe wysiłki.

Ericsson i Facebook ogłosiły stworzenie wspólnego laboratorium innowacji wspierającego inicjatywę Internet.org. Efekt współpracy Ericssona z Facebookiem, zapewni środowisko oraz wiedzę fachową potrzebne do zoptymalizowania aplikacji, sieci, urządzeń i usług dla kolejnych pięciu miliardów internautów. Nowe laboratorium, przewidywane do otwarcia w drugiej połowie 2014 r. w siedzibie Facebooka w Menlo Park w stanie Kalifornia.

Obecnie twórcy aplikacji mają zazwyczaj dostęp jedynie do środowiska sieciowego w swojej fizycznej siedzibie. Ponieważ dzisiaj klienci działają w różnych środowiskach sieciowych (2G, 3G, 4G, WiFi) i używają wielu mobilnych systemów operacyjnych i różnorodnych urządzeń, twórcy aplikacji mogą mieć duże problemy z ogarnięciem tej różnorodności. Wspólne laboratorium innowacji umożliwi korzystanie z wielu środowisk sieciowych do testowania i optymalizacji aplikacji w jednym miejscu.

Celem ogłoszonego w sierpniu 2013 r. projektu Internet.org jest zapewnienie dostępu do internetu dwóm trzecim świata, które nie są jeszcze do niego podłączone.

Ericsson i Facebook

 

Micro Weather – Prognoza 2.0, czyli jak urządzić garden party i uniknąć deszczu

Grobalna siatka połączeń reprezentowana prze sieć mobilną – pokrywającą  90% powierzchni globu – ma ogromny potencjał by służyć jako bardzo dokładny radar lokalnej pogody. Ta niewykrzystywana zaleta sieci operatorów telekomunikacyjnych może zaoferować wielką wartość dla ludzi, biznesu i społeczeństwa – dzięki lokalnemu monitorowaniu pogody i prognozowaniu na nieosiągalną do tej pory skalę.

A to już wiesz?  Sage udostępnia API serwisu miedzyfirmami.pl

Na MWC 2014 Ericsson zademonstrował pierwsze  wdrożenie konceptu Micro Weather – pokazujące jak możemy mierzyć intensywność deszczu, procesować dane w czasie rzeczywistym i przedstawiać wizualizacje informacji o tym ile deszczu de facto spadło.

Micro Weather

 

Connected Paper – rozwiązanie dla chcących żyć świadomie

Connected Paper daje łatwy dostęp do informacji – danych związanymi z rzeczami używanymi przez nas na co dzień. Wszelkie drukowane materiały są w stanie dać nam unikalną informację na naszych urządzeniach mobilnych. Wystarczy tylko dotknąć połączony papier, a sygnał przedostanie się do smartfona. Ciało użytkownika staje się „połączeniem”, które transmituje dane do aplikacji zainstalowanej na urządzeniu mobilnym.

Connected Paper

Mobile Network Remote Control – precyzyjne koparki sterowane z domowych pieleszy za pomocą sieci 5G

Doświadczenia użytkowników wpływają na rozważane opcje designu przyszłych sieci. W trakcie demo zaprezentowanego na Mobile World Congress 2014, Marcus Gårdman, Senior Researcher w Ericsson Research, prezentował jakiego typu wymagania aplikacje przemysłowe nałożą na sieci (5G) w kontekście pojemności, przeływności i opóźnienia.  Gårdman za pomocą googli VR, joysticka i miniaturowej koparki z kamerą 360 stopni, pokazał potencjalne wykorzystanie sieci mobilnej w budownictwie.

Smart koparka

 

Ericsson Device Care – zdalna pomoc dla użytkowników smartfonów

Ericsson Device Care umożliwia operatorom zdalną kontrolę, konfigurację i diagnostykę mobilnych urządzeń i aplikacji. Rozwiązanie wychodzi na przeciw rosnącej złożoności urządzeń mobilnych, fragmentacji systemów operacyjnych oraz upowszechnieniu aplikacji. Obniża koszty operacyjne poprzez zmniejszenie liczby zwracanych urządzeń, poprawia wskaźnik FCR (First Call Resolution) i skraca czas kontaktu klienta z centrum wsparcia.

Ericsson Device Care to element pokazanego przez szwedzką firmę w ubiegłym roku pakietu Ericsson Device and Application Verification. Rozwiązanie bazuje na współpracy firmy Ericsson z AetherPal.

Ericsson Device Care rozwiąże problemy użytkowników

A to już wiesz?  Publikacja wyników raportu Norton Online Family 2011

 

„Wszyscy zmierzamy w kierunku prawdziwego społeczeństwa sieciowego i już obecnie widzimy nowe modele biznesowe realizowane w branży muzycznej, zdrowotnej czy transportowej. To dopiero początek – zmiana już nigdy nie będzie tak wolna jak dziś.”Hans Vestberg, CEO firmy Ericsson, na Mobile World Congress 2014


O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zróżnoważonych społecznościach na całym świecie.

Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzysta ponad 2,5 miliarda abonentów.

Działamy w ponad 180 krajach i zatrudniamy przeszło 110 000 pracowników. Ericsson założony w 1876r., ma centralę w Sztokholmie. W 2013 roku firma osiągnęła sprzedaż netto w wysokości 227,8 mld SEK. Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Zapraszamy na:

www.twitter.com/ericsson_poland

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolska

 

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy