Programy Wiadomości branżowe

Dzięki oprogramowaniu Norton Windows 8 jest szybszy i bezpieczniejszy

Dzięki oprogramowaniu Norton Windows 8 jest szybszy i bezpieczniejszy
Nowa, bezpłatna aplikacja dla systemu Windows 8 pomaga użytkownikom w utrzymaniu bezpieczeństwaWarszawa, 29 października 2012 r. — Symantec, producent oprogramowaniaNorton poinformował, że oprogramowanie dla użytkowników indywidualnych:

Nowa, bezpłatna aplikacja dla systemu Windows 8 pomaga użytkownikom w utrzymaniu bezpieczeństwa

Warszawa, 29 października 2012 r. — Symantec, producent oprogramowaniaNorton poinformował, że oprogramowanie dla użytkowników indywidualnych: Norton 360, Norton Internet SecurityNorton AntiVirus jest w pełni dostosowane[1] do nowo wprowadzonego systemu operacyjnego Windows® 8. Ostatnie wersje zostały zoptymalizowane tak, aby zapewnić systemowi Windows 8 szybkość i bezpieczeństwo na poziomie wyższym, niż umożliwia to program Windows Defender. Zgodnie z testami przeprowadzonymi przez niezależne instytucje, oprogramowanie Norton zapewnia o 50 % większą szybkość[2] i o 20 % większe bezpieczeństwo niż Windows Defender[3]. Ponadto testy wykazały, że Norton poprawnie wykrył i zablokował wszystkie zagrożenia, których nie rozpoznał program Windows Defender[4].

Norton udostępnił również nową, bezpłatną aplikację dla środowiska Windows 8 – narzędzie do zarządzania bezpieczeństwem Norton Studio. Nowa aplikacja, dostępna bezpłatnie w Windows Store, jest kompatybilna z urządzeniami z ekranem dotykowym i zwiększa komfort korzystania z systemu Windows 8.

Norton Studio:

  • to aplikacja wspomagająca dla programów Norton 360, Norton Internet Security i Norton AntiVirus, umożliwiająca klientom zarządzanie ochroną Norton na różnych urządzeniach oraz aktualizację i odnowienie licencji poprzez interfejs systemu Windows 8,
  • błyskawicznie dostarcza użytkownikom informacje na temat stanu bezpieczeństwa ich komputerów i innych urządzeń, np. mobilnych
  • bezproblemowo integruje się z Windows 8, umożliwiając dostęp do aplikacji za pomocą jednego kliknięcia z nowego interfejsu..

 „Wraz z premierą systemu Windows 8 nie można zapomnieć, że użytkownicy nadal potrzebują rozbudowanych pakietów bezpieczeństwa, a nie tylko podstawowej ochrony antywirusowej” powiedział Chris Christiansen, Vice President, IDC Security Products and Services group. „Najczęściej spotykane dziś zagrożenia są bardzo wyrafinowane i złożone, wykorzystują również mechanizmy inżynierii społecznej by poznać zwyczaje internautów. Dlatego bardzo ważne jest, by oprogramowanie zabezpieczające chroniło przed aktualnymi zagrożeniami, ale również odpowiadało na najnowsze trendy w technologiach. Przez zapewnienie bezpieczniejszego i sprawniejszego korzystania z systemu Windows 8, Norton jednocześnie ułatwia użytkownikom zaadaptowanie się do nowej platformy

A to już wiesz?  „Zaawansowane Rozwiązania Sieciowe w Action SA 2010

Komentarze do stanu bezpieczeństwa systemu Windows 8 znaleźć można na blogu Norton Protection.

Informacje o Norton

Norton chroni to, co najważniejsze dla użytkowników we wszystkich aspektach ich cyfrowego życia. Oferuje szereg rozwiązań technologicznych, zapewniających bezpieczeństwo przy korzystaniu z komputera PC i urządzeń mobilnych, a także pomoc techniczną i backup danych online. Bezpłatne narzędzia chroniące przed szkodliwym oprogramowaniem, wyłudzaniem danych (phishingiem) i kradzieżą tożsamości można znaleźć na stronie http://www.norton.com. Polub Norton na Facebooku: http://www.facebook.com/norton oraz http://facebook.com/ZabezpieczamSie.

Informacje o firmie Symantec

Firma Symantec jest światowym liderem w zakresie zabezpieczeń, zarządzania systemami pamięci masowych, które pomagają firmom i klientom indywidualnym w bezpieczny sposób zarządzać danymi. Nasze oprogramowanie i usługi chronią przed większą ilością zagrożeń, w większej liczbie punktów, bardziej kompleksowo i efektywnie – niezależnie od miejsca lub sposobu wykorzystywania informacji. Więcej informacji na stronie www.symantec.com.

###

UWAGI DO REDAKTORÓW: Dodatkowe informacje na temat firmy Symantec Corporation i jej produktów można znaleźć w internetowym centrum prasowym firmy Symantec pod adresem http://www.symantec.com/news

Symantec, logo Symantec i Norton są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Symantec Corporation lub jej spółek zależnych w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.  Inne nazwy mogą być znakami towarowymi odpowiednich właścicieli.

Stwierdzenia wybiegające w przyszłość: każde stwierdzenie wybiegające w przyszłość dotyczące planów produktów jest wstępnym oszacowaniem, a przyszłe daty wprowadzenia produktów na rynek są przybliżone i mogą ulec zmianie.  Przyszłe wersje produktów lub planowane modyfikacje dotyczące ich możliwości, funkcjonalności lub właściwości podlegają bieżącej ocenie firmy Symantec i mogą, ale nie muszą zostać wdrożone, w związku z czym nie należy ich traktować jako zobowiązań ze strony firmy Symantec lub podstawy podejmowania decyzji o zakupie. 


[1] Niektóre opcje mogą być niedostępne w nowym interfejsie Windows 8.

[2]Real World Performance Test”, wynik pozytywny, sierpień 2012 r. Program Norton Internet Security w porównaniu z programem Defender, jako ustawieniem domyślnym w Windows 8. Szybsze działanie stwierdzono na podstawie czasu skanowania na żądanie.

A to już wiesz?  Nowy Kingston Wi-Drive o pojemności 128 GB już w sprzedaży

[3]Real World Testing Report”, test AV, lipiec 2012 r. program Norton Internet Security w porównaniu z programem Defender, jako ustawieniem domyślnym w Windows 8.

[4]Real World Testing Report”, test AV, lipiec 2012 r. program Norton Internet Security w porównaniu z programem Defender, jako ustawieniem domyślnym w Windows 8.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy