Oprogramowanie dla biznesu

Bezpieczeństwo sieci w przedsiębiorstwach i wśród dostawców usług

Bezpieczeństwo sieci w przedsiębiorstwach i wśród dostawców usług
Bezpieczeństwo sieci w przedsiębiorstwach i wśród dostawców usług Aladdin wprowadza na polski rynek eSafe z nowym, udoskonalonym silnikiem antyspamowym. Nowe rozwiązanie skierowane jest do średnich

Bezpieczeństwo sieci w przedsiębiorstwach i wśród dostawców usług

Aladdin wprowadza na polski rynek eSafe z nowym, udoskonalonym silnikiem antyspamowym. Nowe rozwiązanie skierowane jest do średnich i dużych przedsiębiorstw oraz firm, które oferują usługi dostępowe do Internetu (Internet Service Providers).

eSafe to kompleksowe rozwiązanie do skutecznego skanowania i zwalczania złośliwego kodu i spamu. Zapewnia ochronę „na bramie” (gateway), zabezpieczając infrastrukturę informatyczną firmy przed zewnętrznymi atakami – hackingiem, wirusami, robakami, oprogramowaniem szpiegującym oraz spamem.
eSafe zawiera:
• mechanizm antywirusowy posiadający certyfikaty ICSA i Checkmark,
• moduł antyspamowy, w którym wykorzystuje się kilka metod zarządzania spamem włącznie z czarnymi listami tworzonymi w czasie rzeczywistym (real-time blacklists — RBL), wyszukiwaniem DNS, filtrowaniem słów kluczowych oraz zaawansowanymi usługami antyspamowymi. Pozwalają one na minimalizację spamu.
• opcjonalnie bazę danych filtrowania URL, którą można zastosować w celu odrzucania niechcianej zawartości.

Nowe urządzenie zapewnia integrację (poprzez uwierzytelnianie, grupowanie i identyfikację) z Lightweight Directory Access Protocol (LDAP) – protokołem przeznaczonym do dostępu do usług katalogowych. Ponadto, dzięki nowej technologii Application-Level Gateway Filtering (Applifilter) w nowym rozwiązaniu znacznie powiększono ilość kontrolowanych aplikacji i protokołów.
System zawiera bazę wirusów, malware i innych zagrożeń, która jest automatycznie aktualizowana przez Internet na podstawie ustalonego harmonogramu. Baza zagrożeń jest opracowywana przez Aladdin Content Security Response Team (CSRT) – specjalny zespół oddelegowany do walki ze złośliwym oprogramowaniem.

W odróżnieniu od innych rozwiązań, eSafe nie polega na metodzie tworzenia „czarnych list” czyli list serwisów internetowych zablokowanych dla użytkowników – chociaż pozostawia użytkownikowi taką możliwość. System ukierunkowany jest bardziej na możliwość elastycznego opracowania własnej polityki bezpieczeństwa organizacji. eSafe to rozwiązanie, które wyprzedza atak – na poziomie kilku warstw blokuje bieżące ataki skierowane w infrastrukturę informatyczną oraz wszelkie podejrzane operacje elektroniczne. Rozwiązanie zapewnia bezpieczne korzystanie z sieci, ochronę poczty (email i Webmail) i odpowiedni poziom bezpieczeństwa.
Konwencjonalne oprogramowanie antywirusowe nie zapewnia odpowiedniej ochrony przed nowymi, nieznanymi zagrożeniami. Konwencjonalne oprogramowanie chroni jedynie przed tymi wirusami, które można zidentyfikować. Niestety, do czasu zidentyfikowania wirusa i rozpowszechnienia jego sygnatury, rozprzestrzeniający się nowy wirus tworzy „lukę wrażliwości”. System eSafe eliminuje tę lukę poprzez proaktywne zablokowanie nowego złośliwego kodu zanim spowoduje on uszkodzenia.

A to już wiesz?  Oprogramowanie antywirusowe dla użytkowników Pekao24

eSafe jest skierowany m.in. do dostawców usług dostępowych ISP Internet Service Providers, którzy w oparciu o jego funkcjonalność mogą stworzyć dla swoich klientów istotną wartość dodaną (zabezpieczenie przed atakami z sieci). Rozwiązania mogą używać także większe organizacje, zyskując kompleksowe rozwiązanie do bezpiecznego korzystania z Internetu, ochrony antyspamowej, ochrony przed programami szpiegującymi i atakami hackerów. eSafe w odróżnieniu od innych rozwiązań zabezpieczających, nie obniża jakości surfowania w sieci.

„Rynek oczekuje rozwiązań kompleksowych klasy SWG (secure-Web gateway), które umożliwiają nie tylko tradycyjne filtrowanie URL ale także filtrowanie złośliwego oprogramowania oraz kontrole aplikacji dla rozwiązań sieciowych, jak instant messaging i rozwiązań typu VoIP.”
Gartner

Sprawdzone rozwiązanie SecureSurfingTM oferowane w ramach eSafe umożliwia dostawcom usług internetowych ochronę swoich klientów przed zagrożeniami programów szpiegujących i wyłudzających poufne dane przez zapewnienie „czystego kanału”. Usługa ta oznacza, że dostawcy usług internetowych mogą szybko i łatwo zapewnić klientom rzeczywiście bezpieczne połączenie z Internetem.
Rozwiązania eSafe Gateway, eSafe Web, eSafe Web SSL i eSafe Mail pozwalają uzyskać maksymalną ochronę przed aktualnymi zagrożeniami ze strony złośliwego oprogramowania. Poszczególne moduły eSafe umożliwiają zintensyfikowaną kontrole aplikacji, zaawansowane możliwości antyspamowe i inne dodatkowe wparcie z zakresu bezpieczeństwa.

Na całym świecie organizacje są coraz bardziej narażone na ryzyko ataku przez wrogie oprogramowanie – programy szpiegowskie, wirusy i robaki – poczta zalewana jest spamem, a użytkownicy poddawani próbom wyłudzania poufnych informacji (phising). Firmy i organizacje budujące komunikację na Internecie szczególnie są obiektem ataków przychodzących z sieci. Luki w systemach ochrony zasobów informacyjnych znacząco zwiększają ryzyko i koszty poprzez obniżenie produktywności pracowników, nadmierne obciążenie sieci, naruszenie bezpieczeństwa sieciowego, a nawet potencjalną odpowiedzialność prawną.
Obecne rozwiązania z zakresu ochrony zasobów informacyjnych wyprzedzać rosnące ryzyko ataków. Dynamiczny rozwój WEB 2.0 powoduje, że sytuacja staje się jeszcze trudniejsza, ponieważ w sieci dynamicznie rozwija się przepływ informacji i plików pomiędzy użytkownikami. Z tego względu instytucje potrzebują rozwiązań ochronnych wykazujących się większą elastycznością, takich które mogą działać w różnorodnych środowiskach i poradzą sobie z nowymi typami zagrożeń ochrony zawartości.

A to już wiesz?  Mikrousługi zmieniają sposób, w jaki jest tworzone oprogramowanie na świecie

Aladdin
Aladdin Knowledge Systems to izraelska firma informatyczna, która powstała w 1985 r. Od 1993 r. jest notowana na giełdzie w USA (NASDAQ: ALDN). Aladdin specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań wspomagających zarządzanie dostępem do oprogramowania oraz zabezpieczania go przed piractwem i niekontrolowanym wykorzystywaniem.
www.aladdin.com

CLICO
Założona w 1991 roku firma CLICO Sp. z o.o. działa na polskim rynku jako specjalizowany dystrybutor oprogramowania i sprzętu sieciowego z silnym zogniskowaniem na problemy bezpieczeństwa systemów i sieci komputerowych oraz zagadnień e-commerce. Clico Sp. z o.o. jest jedynym dystrybutorem na rynku polskim rozwiązań firmy Aladdin. Wszystkie oferowane produkty dostępne są w rozległej sieci dystrybucyjnej autoryzowanych partnerów CLICO działających na terenie całej Polski.
www.clico.pl/aladdin/

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy