Aktualności IT i technologie LIFESTYLE

APA Black House mówi głosem Tomasza Knapika

Najsłynniejszy inteligentny dom w Polsce otrzymał nowy głos. Kiedy mówi, goście słyszą kultowego lektora- Tomasza

Data publikacji: 2020-08-27
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: APA Black House mówi głosem Tomasza Knapika
Kategoria: IT i technologie, LIFESTYLE

Najsłynniejszy inteligentny dom w Polsce otrzymał nowy głos. Kiedy mówi, goście słyszą kultowego lektora- Tomasza Knapika.

APA Black House mówi głosem Tomasza Knapika IT i technologie, LIFESTYLE - Najsłynniejszy inteligentny dom w Polsce otrzymał nowy głos. Kiedy mówi, goście słyszą kultowego lektora- Tomasza Knapika.

APA Black House mówi głosem Tomasza Knapika

Najsłynniejszy inteligentny dom w Polsce otrzymał nowy głos. Kiedy mówi, goście słyszą kultowego lektora- Tomasza Knapika. Jest to jedna ze zmian w ramach przygotowań nowej ścieżki zwiedzania ultranowoczesnego showroomu technologicznego w Gliwicach.

Zwiedzanie 2.0

Gospodarzem domu jest Gustaw. Nosorożec z ryciny Albrechta Dürera, który widnieje na ścianie recpecji APA Black House. To on oprowadza gości po kolejnych pomieszczeniach pokazując funkcjonowanie najnowocześniejszych technologii w realnym świecie. Do tej pory głos budynku brzmiał jak klasyczny, komputerowy symulator mowy. 

APA Black House jest odwiedzany przez młodzież szkolną, studentów, inżynierów, projektantów, architektów, polityków i przedstawicieli świata biznesu, aby poznać najnowsze rozwiązania technologiczne i zgłębiać sposoby ich implementacji w życiu człowieka.
Ultranowoczesny showroom jest naszpikowany inteligentnymi technologiami w postaci czujników i automatyki budynkowej (BMS). Dom działa w oparciu o flagowy system APA Group –Nazca, który koordynuje całość  oraz o produkty partnerów, które dostosowują się do użytkownika, wchodzą z nim w interakcję i dostarczają praktycznych, ułatwiających życie rozwiązań. Znalazły się tu między innymi systemy takich producentów jak: Samsung, Canon, Philips, Ecophon, Uniwex czy Inter Sicherheits Service.

Czytał Tomasz Knapik

Przy realizacji nagrań dla APA Black House spotkały się dwie ścieżki zawodowe Tomasza Knapika. Nie każdy wie, że jest doktorem elektrotechniki i był wieloletim wykładowcą Politechniki Warszawskiej. Powszechnie jest znany z oryginalnego, głębokiego i dynamicznego głosu. Jego charakterystyczną barwę można spotkać w takich filmach jak Mad Max, Cobra, Terminator 2, Pulp Fiction czy Wściekłe Psy i niezliczonych ilościach produkcji, dostępnych niegdyś na kasetach VHS. 

A to już wiesz?  Cykl webinarów Walter Herz wywołał dyskusję o przyszłości rynku biurowego w Polsce

Był stałym lektorem polskich dystrybutorów: Artvision, Best Film, Imperial, ITI Home Video, NVC VIM, czy Vison. Tomasz Knapik był również lektorem  Polskiej Kroniki Filmowej, a także czytał dla takich stacji telewizyjnych jak TVP, Polsat, Polonia 1 i Tele 5. W 2008 roku nagrał komunikaty głosowe do autobusów komunikacji miejskiej w Warszawie.
 
"Niezwykle się cieszę, że Pan Tomasz Knapik nadał charakteru Gustawowi swoim mocnym, męskim głosem. Cała narracja APA Black House opowiada o interakcjach pomiędzy ludźmi a technologiami. Dzięki Panu Tomaszowi relacja człowiek-maszyna i doświadczane przez gości emocje będą prawdziwsze, mocniej przeżywane."
-komentuje Artur Pollak, Prezes Zarządu APA Group

Nowa ścieżka zwiedzania jeszcze w 2020 r.

Jak opowiada Aleksandra Latocha, koordynator działu marketingu APA Group: "Jeszcze w tym roku osoby zwiedzające showroom będą mogły doświadczyć jeszcze ciekawszej ścieżki edukacyjnej zawierającej nowe rozwiązania technologiczne do walki z pandemią, czy elementy augument reality (rozszerzonej rzeczywistości". 

Trwają ostatnie prace automatyków i inżynierów w zakresie wdrożenia nowej ścieżki zwiedzania. Uruchomienie planowane jest na jesień 2020r. Niebawem zostanie podana data premiery.

Więcej szczegółów: https://apagroup.prowly.com/105299-apa-black-house-mowi-glosem-tomasza-knapika

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
APA Black House mówi głosem Tomasza Knapika IT i technologie, LIFESTYLE - Najsłynniejszy inteligentny dom w Polsce otrzymał nowy głos. Kiedy mówi, goście słyszą kultowego lektora- Tomasza Knapika.
Hashtagi: #IT i technologie #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy