CoolSense i Beats Audio

CoolSense i Beats Audio-nowe komputery i technologie w ofercie HP
19/01/2011 | 10:23 | HP PSG

Warszawa, 17 stycznia 2011 r. — HP poinformowało o wprowadzeniu na rynek nowych notebooków i komputerów biurkowych, które zapewnią użytkownikom indywidualnym możliwość korzystania z zaawansowanych technologii, takich jak HP CoolSense i Beats Audio™.

HP połączył wydajność notebooka z mobilnością netbooka w eleganckim komputerze HP Pavilion dm1.
Ekskluzywna linia produktów HP ENVY 17 została wyposażona
w zaawansowaną technologię chłodzenia oraz najnowsze rozwiązania graficzne.
Linia komputerów biurkowych HP Pavilion zapewnia znakomitą wydajność dzięki procesorom Intel® Core™ drugiej generacji oraz kartom graficznym Radeon HD(1). Ponadto wybrane komputery HP Pavilion są wyposażone
w system audio Beats — wyjątkową, wydajną technologię, która została opracowana przez HP i Dr’a DreTM.
Użytkownicy poprzedniej generacji komputerów TouchSmart będą mogli bezpłatnie pobrać najnowszą wersję oprogramowania HP TouchSmart.
Linia produktów HP Mini 210 zawiera nowy modny wzór w kratę, który będzie także dostępny na odpowiednich akcesoriach, np. futerałach i myszkach.

HP Pavilion dm1

Idealny dla użytkowników mobilnych, cienki i lekki komputer HP Pavilion dm1 zapewnia wydajność notebooka w niewielkiej, eleganckiej obudowie.

Komputer HP Pavilion dm1 ma grubość 2,1 cm i wyświetlacz HD o przekątnej 29,46 cm (11,6”)(1) z technologią BrightView. Ponadto urządzenie jest wyposażone w technologię HP CoolSense, która stanowi połączenie zaawansowanego sprzętu i inteligentnego oprogramowania chłodzącego – w rezultacie notebook pracuje
w znacznie niższych temperaturach. Technologia automatycznie dostosowuje poziom chłodzenia do preferencji użytkownika.

W celu płynnego odtwarzania materiałów w rozdzielczości 1080p Full HD, komputer Pavilion dm1 został wyposażony w najnowszą technologię VISION firmy AMD — obsługiwaną przez jednostkę AMD Fusion Accelerated Processing Unit — która umożliwia dołączenie procesora obsługującego technologię Microsoft® DirectX 11 do procesora głównego.

HP Pavilion dm1 umożliwia pracę przez 10,75 godziny(2) oraz jest wyposażony w pełnowymiarową klawiaturę wyspową zapewniającą wygodne pisanie, a także system Dolby Advanced Audio gwarantujący optymalną jakość odtwarzanych dźwięków w filmach, muzyce i grach.

Komputer HP Pavilion dm1 posiada dysk twardy o pojemności maks. 320 gigabajtów (GB)(3) do przechowywania zdjęć, muzyki i filmów.

HP ENVY 17

Elegancki komputer HP ENVY 17, który po raz pierwszy został wprowadzony na polski rynek w lipcu 2010 roku, jest teraz wyposażony w technologię HP CoolSense. Jest to pierwszy zapewniający wysoką wydajność notebook HP z zaawansowaną technologią chłodzenia.

Technologia przełączania kart graficznych umożliwia dynamiczną zmianę obciążenia pomiędzy zintegrowanym układem graficznym a kartą graficzną Mobility Radeon HD 6850M, zapewniając wyższą wydajność i dłuższy czas pracy akumulatora(2). Ponadto procesory Intel Core drugiej generacji sprawiają, że HP ENVY 17 jest niezwykle wydajną maszyną multimedialną.

Komputer HP ENVY 17 jest wyposażony w system audio Beats i subwoofer HP Triple Bass Reflex zapewniający doskonały dźwięk, wyjątkowy wyświetlacz HD o przekątnej 43,94 cm (17,3”) z technologią BrightView(1) oraz pamięć o pojemności maks. 2 terabajtów.

HP zwiększa wydajność komputerów biurkowych i wprowadza system audio Beats

Procesory Intel Core drugiej generacji i karty graficzne Radeon HD od teraz będą instalowane w komputerach HP Pavilion p6000(7) i komputerach z serii Elite HPE.

Nowe komputery biurkowe HP Elite HPE (opcjonalnie Pavilion p6000) będą także wyposażone w system Beats opracowany przez współzałożycieli Beats by Dr. Dre — Dr’a Dre i Jimmy’ego lovine — w celu zwiększenia doznań, których brakuje w cyfrowej muzyce. W ten sposób zapewniono optymalną jakość — zgodną z wyobrażeniami artysty — podczas odtwarzania muzyki lub dźwięku poprzez słuchawki lub głośniki zewnętrzne.

W tym roku większość komputerów biurkowych, notebooków i netbooków HP dla klientów indywidualnych będzie dostępnych wraz z bezpłatną 60-dniową wersją oprogramowania Norton Internet Security(8). Nowe funkcje to między innymi zintegrowana kontrola rodzicielska i alarmy o wydajności, które informują, kiedy dana aplikacja spowalnia komputer i umożliwiają wprowadzenie odpowiednich zmian w celu zwiększenia wydajności.

Najnowsze oprogramowanie TouchSmart będzie dostępne dla komputerów TouchSmart poprzedniej generacji.

Najnowsza wersja oprogramowania HP TouchSmart, wprowadzona w listopadzie 2010 r. umożliwia przekształcenie komputerów w osobiste „płótno”, zapewniające obsługę wielowarstwowych tapet i udostępnia nowy rodzaj multimedialnego menu za pomocą którego można łatwo i szybko odnaleźć aplikacje i inne potrzebne materiały. Właściciele komputerów TouchSmart 300 i TouchSmart 600 mogą bezpłatnie pobrać najnowszą wersję oprogramowania TouchSmart w sekcji „Wsparcie i sterowniki” w serwisie www.hp.pl.

HP Mini 210

Rozszerzona linia HP Mini 210 obejmuje nowy, elegancki wzór w kratę w kolorze malinowym.

Wyposażony w dwurdzeniowy procesor Intel Atom N550, ekonomiczny towarzysz podróży ma grubość 2,28 cm i posiada 6-komorowy akumulator podłączany w trybie inline, który umożliwia pracę nawet przez 10,75 godziny(2). Urządzenie ma elegancki wygląd i modne wykończenie HP Imprint. Rodzina komputerów HP Mini 210 występuje także w kolorze grafitowym, czerwonym i turkusowym.

HP oferuje akcesoria dopasowane stylistycznie do komputerów Mini z wzorem w kratę, np. trwałe nylonowe futerały HP Mini Clutch z luksusowym wnętrzem wyścielonym sztucznym futrem i zewnętrzną kieszenią. Dopasowane stylistycznie myszki są wyposażone w zaawansowaną technologię bezprzewodową 2,4 GHz, która zapewnia mniej zakłóceń i większy zasięg.

Ceny i dostępność(9)

– Komputer HP Pavilion dm1 pojawi się w sprzedaży w marcu, a cena najtańszego modelu będzie wynosić 1800 PLN.

– Komputery HP Pavilion p6000 i HPE będą dostępne w marcu, a cena najtańszych wersji będzie wynosić odpowiednio 2500 PLN i 3000 PLN.

– Najnowsza wersja oprogramowania HP TouchSmart jest dostępna do pobrania od 9 stycznia.

– Komputer HP Mini 210 w nowym wzorze pojawi się w sprzedaży w lutym, a cena najtańszego modelu będzie wynosić 1400 PLN.

– Premiera rynkowa unowocześnionego komputera HP ENVY 17 już wkrótce. O dacie wprowadzenia i cenie poinformujemy w późniejszym terminie.

Serwis i pomoc techniczna

Komputerom HP towarzyszą usługi HP Total Care — wyróżniane rozwiązania i pomoc techniczna, które są dostępne w okresie gwarancji oraz po jego zakończeniu. Dzięki usługom HP Total Care klienci mogą korzystać z pomocy telefonicznej przez całą dobę i we wszystkie dni tygodnia oraz opcji pomocy online, takich jak forum pomocy technicznej HP, które obsługuje nowe funkcje mobilne, umożliwiające użytkownikom przeglądanie treści i wysyłanie pytań lub komentarzy z dowolnego urządzenia przenośnego bez konieczności pobierania danych.

Komputery HP posiadają rozwiązanie HP Support Assistant. Jest to prosta w obsłudze aplikacja, która umożliwia bezproblemową pracę zaraz po uruchomieniu komputera. Oprogramowanie to pozwala utrzymać odpowiednio wysoką wydajność komputera oraz rozwiązuje problemy z automatyczną instalacją aktualizacji i automatycznym dostrajaniem, wbudowanym systemem diagnostycznym oraz wyspecjalizowaną pomocą.

Notebooki ENVY są objęte zaawansowanymi usługami serwisu i pomocy technicznej, w ramach, których wyznaczeni eksperci odpowiadają na pytania klientów dotyczące urządzeń ENVY za pośrednictwem telefonu, czatu i poczty elektronicznej, a także wysyłane są części konieczne do naprawy w następnym dniu po przyjęciu zgłoszenia.

Informacje o HP

HP, największe na świecie przedsiębiorstwo z branży zaawansowanych technologii, ułatwia klientom indywidualnym i firmom korzystanie z tych technologii, oferując im bogaty asortyment produktów — od drukarek, poprzez komputery osobiste, po oprogramowanie, usługi i infrastrukturę informatyczną.

Więcej informacji o HP, w tym łącza do źródeł RSS, można znaleźć pod adresem hp.pl/prasa

(1) Do wyświetlania obrazów w wysokiej rozdzielczości (HD) wymagane są treści w wysokiej rozdzielczości.

(2) Czas pracy akumulatora zależy od modelu komputera, konfiguracji, załadowanych aplikacji, funkcji, sposobu korzystania, funkcjonalności bezprzewodowej oraz ustawień zarządzania zasilaniem. Maksymalna pojemność akumulatorów zmniejsza się wraz z upływem czasu i długością eksploatacji. Więcej informacji na temat testów wzorcowych MobileMark07 można znaleźć pod adresem www.bapco.com/products/mobilemark2007.

(3) Rzeczywista pojemność po sformatowaniu jest mniejsza. Część pojemności dysku twardego jest zarezerwowana na oprogramowanie do odtwarzania systemu po awarii — w przypadku notebooków maksymalnie: 20 GB (Windows® 7), 8 GB (XP i XP Pro), 12 GB (Vista®, 12 GB (MCE); w przypadku komputerów biurkowych maksymalnie: 14 GB (Windows 7), 10 GB (Vista, XP, XP Pro), 12 GB (MCE). W przypadku dysków twardych, 1 GB = 1 miliard bajtów.

(4) Usługa GPS wymaga wolnego dostępu do kilku satelitów. Wydajność usługi może być obniżona wewnątrz budynków, na mostach lub na obszarach miejskich o gęstej zabudowie. Ponadto usługa GPS wymaga rozwiązań HP Mobile Broadband i HP Connection Manager, które są dostarczane przez HP w obrazie fabrycznym. Usługa szerokopasmowego dostępu do Internetu jest sprzedawana osobno. Dostępność i zasięg usługi należy sprawdzić u usługodawcy.

(5) Blu-ray jest formatem nowym, opartym na nowoczesnych technologiach. W trakcie użytkowania mogą więc wystąpić pewne problemy związane z odtwarzaniem płyt, połączeniem cyfrowym, zgodnością operacyjną i/lub wydajnością. Nie świadczą one jednak o wadliwości produktu. Producent nie gwarantuje bezawaryjnego odtwarzania na wszystkich platformach. Niektóre wydawnictwa Blu-ray mogą do poprawnego odtwarzania wymagać połączenia DVI lub HDMI oraz obsługi technologii HDCP. Opisywany napęd Blu-ray nie obsługuje zapisu nośników CD-RW o dużej szybkości (o teoretycznej maksymalnej szybkości 16x32x). Na tym notebooku nie można odtwarzać filmów HD-DVD.

(6) Do oglądania obrazu w technologii 3-D wymagane są okulary 3-D i materiały 3-D. Każdy użytkownik może odbierać treści 3-D w inny sposób.

(7) Rzeczywista konfiguracja może być inna.

(8) Po upływie 60 dni wymagana jest subskrypcja. Opcja dostępu do Internetu jest sprzedawana oddzielnie.

(9) Są to szacunkowe ceny detaliczne netto. Rzeczywiste ceny mogą się różnić.

hastagi na stronie:

#hp coolsense

Authors

Related posts

Top