Acronis przedstawia Acronis vmProtect 6

Acronis prezentuje Acronis vmProtect 6 – szybkie i proste w użyciu rozwiązanie  do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych w środowisku VMware.

Acronis, wiodący producent rozwiązań do odzyskiwania i ochrony danych w środowiskach fizycznych, wirtualnych i typu „cloud”, przedstawia szybki i prosty w użyciu rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych dla klientów korzystających z platformy VMware. Jak pokazują testy, w instalacji i tworzeniu kopii zapasowych serwerów wirtualnych VMware vSphere jest on nawet trzykrotnie szybszy niż czołowy produkt konkurencji.

Acronis® vmProtectTM 6 został opracowany specjalnie na potrzeby serwerów VMware® vSphereTM (wersja 4.0, 4.1 lub nowsza) wykorzystujących ESX oraz ESXi hypervisors. Zapewnia on firmom proste w użyciu i łatwe w zarządzaniu rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych i przywracania środowisk wirtualnych VMware. 

Dostępny w cenie 499 dolarów za procesor – przy nieograniczonych możliwościach migracji ze środowiska fizycznego do wirtualnego (P2V) – program Acronis vmProtect 6 stanowi przystępne rozwiązanie do ochrony i odzyskiwania danych dla rosnącej liczby przedsiębiorstw wybierających zwirtualizowane środowisko serwerowe VMware. 

Gotowy do tworzenia kopii zapasowych w ciągu około 5 minut od rozpoczęcia instalacji, Acronis vmProtect 6 może uruchomić maszynę wirtualną bezpośrednio z obrazu kopii zapasowej bez konieczności wykonywania pełnego przywracania, a czas takiej operacji może być krótszy niż 1 minuta. Interfejs webowy umożliwia jednoczesne wykonywanie kopii zapasowych i przywracanie wielu maszyn wirtualnych, a zdalny dostęp, nawet przy użyciu smartfonie, upraszcza zadania zarządzania i raportowania.

Dzięki funkcji bezagentowego tworzenia kopii zapasowych Acronis vmProtect 6 można instalować jako virtual appliance, co eliminuje konieczność zakupu dodatkowego sprzętu oraz zmniejsza zużycie pamięci i koszty zarządzania. Sama procedura tworzenia kopii zapasowych staje się również szybka i prosta.

Acronis vmProtect 6 zawiera opcje odzyskiwania danych na poziomie obrazu i pliku, dzięki czemu użytkownicy mają możliwość odzyskania dokładnie tych danych, których potrzebują. Ziarnista struktura aplikacji umożliwia tworzenie kopii zapasowych wybranych woluminów, a w celu jeszcze szybszego backupu użytkownik może dokonać analizy systemu plików, by uniknąć tworzenia kopii zapasowych nieużywanych bloków i wyłączyć poszczególne pliki i foldery takie jak pliki tymczasowe czy pliki stronicowania.

Wraz z Acronis vmProtect 6 dostarczane są funkcje deduplikacji i kompresji danych, które dodatkowo skracają czas tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych oraz zmniejszają koszty ich przechowywania. Co więcej, dla zwiększonego bezpieczeństwa kopie zapasowe mogą zostać zaszyfrowane przy użyciu 256-bitowego algorytmu AES, który jest przyjętym w branży standardem.

“Ochrona serwerów VMware nie powinna być złożona ani kosztowna. Korzystając z rozwiązania odpowiadającego bezpośrednio wymaganiom VMware, firmy mogą przyspieszyć proces wirtualizacji swojej infrastruktury. Menedżerowie IT nigdy więcej nie będą musieli zastanawiać się nad stanem, dostępnością i czasem odzyskiwania swoich wirtualnych danych.”  – powiedział Jason Donahue, CEO Acronis

„Ochrona maszyn VMware vSphere nigdy dotąd nie była tak prosta. Podoba mi się prostota tego produktu i uważam, że jest on doskonałym wyborem dla mniejszych organizacji. To najłatwiejszy i najbardziej intuicyjny sposób tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych, stanowiący bardzo wydajne rozwiązanie do backupu i odzyskiwania danych dla użytkowników VMware” – powiedział beta tester produktu Kurtis Berger, menedżer IT z firmy Provider Advantage NW, Inc. 

Szybkość:

 • Bezagentowe tworzenie kopii zapasowych: minimalizacja zużycia pamięci i kosztów zarządzania
 • Wyłączanie plików z kopii zapasowej maszyny wirtualnej: backup wyłącznie potrzebnych plików
 • Deduplikacja danych: zoptymalizowana na przyzerowe obniżenie wydajności
 • Kompresja: zmniejszenie rozmiaru plików kopii zapasowej przed skopiowaniem na pamięć masową
 • Jednoczesny backup: tworzenie kopii zapasowych wielu maszyn naraz, skracające czas potrzebny na backup
 • Odzyskiwanie na poziomie obrazu i pliku: szybkie odzyskiwanie danych dzięki wyborowi danych do odzyskania

Elastyczność:

 • Maszyna wirtualna lub Windows: wykorzystanie dodatkowego serwera bądź już dostępnego sprzętu
 • Intuicyjny interfejs webowy: szybkie zarządzanie zadaniami, nawet na smartfonie
 • Nieograniczona migracja P2V: przyspieszenie przejścia do środowiska wirtualnego

Bezpieczeństwo:

 • Weryfikacja kopii zapasowych: przeglądanie przechowywanych danych bez dostępu do docelowej maszyny wirtualnej
 • Szyfrowanie: przyjęty w branży 256-bitowy algorytm AES
 • Integracja z abonamentem w usłudze typu „cloud”: kopie zapasowe można bezpiecznie przechowywać poza firmą

*** 

Acronis jest wiodącym dostawcą przyjaznych w użyciu rozwiązań do odzyskiwania danych po awarii i ich ochrony dla środowisk fizycznych, wirtualnych oraz typu ‘cloud’. Opatentowana przez firmę technologia tworzenia obrazów dysku pozwala korporacjom, firmom z sektora MSP oraz klientom indywidualnym chronić swoje cyfrowe zasoby. Z oprogramowaniem Acronis do odzyskiwania danych po awarii, wdrożeń systemowych i migracji, użytkownicy chronią swoje cyfrowe informacje, utrzymują ciągłość biznesu oraz ograniczają przestoje systemów komputerowych. Oprogramowanie firmy Acronis jest sprzedawane w ponad 90 krajach i dostępne w 14 wersjach językowych. Więcej informacji na www.acronis.pl. Jesteśmy na Twitterze: http://twitter.com/acronis.

Acronis, Acronis® vmProtectTM 6 oraz logo Acronis są zarejestrowanymi znakami towarowymi lub znakami towarowymi Acronis Inc. w Stanach Zjednoczonych i/lub w innych krajach.

 

 


Authors

Related posts

Top